Raksti

Skolās

Cēsīs jauna vidusskola

Līdz ar 24 pašvaldības izglītības iestādēm Cēsu novadā, Cēsīs, jau devīto gadu izglītību var apgūt sociālā uzņēmuma “Cēsu Jaunā pamatskola” dibinātajā privātajā skolā. Izglītības iestāde šajā mācību gadā uzņēmusi 10. klašu skolēnus un kļuvusi par Cēsu Jauno vidusskolu.

10. klasē vidusskolas gaitas uzsākuši 11 skolēni – septiņi no audzēkņiem ir absolvējuši devīto klasi šajā skolā, bet četri pievienojušies no citām skolām. Skolēni ir gan no Cēsu, gan Siguldas, gan Valmieras novada. Viena no skolas dibinātājām Valda Malceniece, skaidrojot izvēli par labu vidusskolas atvēršanai, teic: “Devītajiem beidzot pamatskolu, redzējām, ka viņi vēlētos turpināt mācības mūsu skolā, tāpēc izlēmām par labu arī desmitās klases atvēršanai. Vidusskolēni ļoti iesaistās mācību procesa organizēšanā, ņemti vērā viņu ieteikumi, kā vieglāk apgūt mācību saturu. Pirmais pusgads gan skolēniem, gan skolotājiem būs adaptācijas laiks, lai pārliecinātos, kā mācībām vislabāk notikt.”

Lielākā daļa pedagogu vidusskolā ir tie paši, kas jau bija pamatskolā, skolai pievienojies fizikas un dabaszinātņu skolotājs, kā arī angļu un spāņu valodas skolotāja, kura vadīs arī ķīniešu valodas nodarbības.

Vērtējot uzsākto mācību gadu, Valda Malceniece ieskicē: “Mācību gads iesācies ļoti labi, mums ir visi nepieciešamie pedagogi, tāpat prasību un drošības noteikumu ievērošanā vīrusa ierobežošanai atsaucīgi un saprotoši ir kā vecāki, tā pedagogi. Mums izveidojies labs dialogs starp skolēniem, vecākiem, darbiniekiem.” Skolā ir liels vakcinēto darbinieku skaits – 90%.

Pirmajās nedēļās skola lielāko uzmanību pievērš bērnu labsajūtai, lai viņi pēc attālinātā mācību posma pierastu pie skolas ritma, ikdienas, noteikumiem. “Tāpēc pedagogi šonedēļ vēl neķeras pie matemātikas formulām un ķīmijas eksperimentiem, bet dara visu, lai klase saliedētos, jaunpienācēji iejustos un visi justos gaidīti un droši. Nākamnedēļ jau notiks bērnu zināšanu un prasmju diagnosticēšana,” skaidro V.Malceniece.

Cēsu Jaunajā vidusskolā šajā mācību gadā kopējais izglītojamo skaits ir 140, pirmsskolā piecās grupiņās mācās 53 bērni, 1.-9. klasē ir 76 skolēni, vidusskolā 11 audzēkņi. Valda Malceniece vērtē, ka skolēnu skaits ir līdzīgs kā aizvadītajā mācību gadā. Lai gan Jaunā vidusskola ir privātskola, tāpat kā citas mācību iestādes, arī tā kopējā informācijas sistēmā ievada datus par skolēnu skaitu, kas pēc tam pieejami arī pašvaldībai un Izglītības un zinātnes ministrijai.

Pirmsskolas izglītojamo grupas mācās iestādes telpās Ziemeļu ielā, bet skolēniem nodarbības notiek Piebalgas ielā. Plānots, ka skola šajā mācību gadā pārcelsies uz lielākām telpām, patlaban notiek dokumentu kārtošana, lai varētu iekārtoties jaunajā vietā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *