Raksti

Skolās

Bērni vēlas mācīties slēpot

Prasmes un prieks. Liepas pamatskolas 5.a klases skolēni bauda slēpošanu.
Foto: no albuma

Liepas pamatskolas skolēni slēpo teju katrā sporta stundā, kad vien to atļauj laikapstākļi. Bērni var izmantot arīmācību iestādes inventāru. Skolai ir ap 30 slēpju komplektu.

Visu klašu skolēnus var nodrošināt ar slēpēm un slēpju zābakiem, tāpēc slēpošana jau vairākus gadus ir ziemas sporta stundu plānā, saka skolas direktore Anžela Kovaļova. Inventārs sagādāts jau pirms vairākiem gadiem, piesaistot papildu finansējumu, piedaloties projektā. Sporta skolotājs Jānis Naglis pastāsta, ka jaunāko klašu audzēkņi slēpo pa stadionu, lielākie, kas jau paguvuši apgūt slēpošanas prasmes, dodas slēpot līdz Lielajai Ellītei.

Bērniem ļoti patīk iespēja izmēģināt slēpošanu. “Mazākie skolēni pat reizēm saka, ka negrib stundu aizvadīt sporta zālē, bet gan iet ārā slēpot,” saka J.Naglis un piebilst, ka slēpošana ir labs veids, kā nodrošināt vispārēju ķermeņa attīstību. “Sākumā gan nebraucam pa kalnu, iemācāmies līdzsvaru turēt tepat skolas stadionā. Reizēm gan stundā pašai slēpošanai laika paliek krietni maz, kamēr visi uzvelk slēpju zābakus, ieliek tos slēpju lamatiņās. Tas reizēm ir izaicinājums, tad jānāk talkā skolotājam,” atzīst J.Naglis. Skolotājs arī teic, ka prieks par tiem, kas pirmo reizi uzkāpj uz slēpēm un pamēģina, tad saprot, ka šī lieta ļoti patīk un pat lūdz vecākiem, lai viņam iegādājas slēpju komplektu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *