Raksti

Skolās

Bērni ar prieku palīdz citiem

Palīdz. Mores pamatskolas pirmās klasītes audzēkņi ar prieku veic dažādus darbiņus, interesanti ir salikt plauktos maizi.

Mores pamatskolā izskanējusi “Labo darbu nedēļa”, kurā bērni aktīvi rosījās, darot dažādus, saviem spēkiem atbilstošus darbiņus, vienlaikus mācoties darba tikumu.

Tā aizvadītajā nedēļā 1. klases skolēni kopā ar audzinātāju Sintiju Laizāni devās uz Mores veikalu, lai palīdzētu pārdevējām plauktos salikt maizi. Līdztekus darbiņam pirmklasnieki iepazina maizes veidus un atkārtoja zināšanas par graudaugiem. Pēc tam bērni darbojās veikala apkārtnē – sakopa puķu dobi, grāba zāli un lapas, aizveda sagrābto. Mazie vāca arī atkritumus – tukšu iepakojumus un citas sīkas drazas. Par čaklajiem palīgiem vislielākais prieks bija pārdevējām. Darba noslēgumā skolēni secināja – tagad izskatās daudz glītāk! Un labie darbi atmaksājas, par palīdzību bērni saņēma konfektes.

Labo darbu nedēļas laikā Mores pamatskolas pirmās līdz ceturtās klases audzēkņi bija pārrunājuši, ko labu varētu šajā nedēļā izdarīt, un izteikuši priekšlikumus, skolēni vienojās par vēl vienu labo darbu – palīdzēt skolas virtuvē savest malku.

Bērni un pedagogi atzinuši, ka akcija ir lieliska iespēja saliedēt klasi, veicināt gan savstarpējo sadarbību, gan palīdzēšanas kultūru. Skolotāja S. Laizāne ir saviļņota par audzināmās klasītes čaklumu: “Un milzīgs prieks bija arī par saprotošiem vecākiem. Pēdējā laikā daudz dzirdam, ka bērnus nedrīkst nodarbināt, taču Mores skolas bērnu vecāki ir kolosāli, viņi tieši priecājas, ka mazie mācās darba tikumu. Bērniem līdzi uz skolu deva pārmaināmās drēbes, lai darbošanās noris ar pilnu atdevi. Kad pēc labi padarītā darbiņa pārdevējas bērnus pacienāja ar konfektēm, tas viņiem bija negaidīts pārsteigums, jo iepriekš pārrunājām, kā tieši izpaužas darbs bez atlīdzības un kāda tam nozīme. Bērni strādāja ar apņemšanos brīvprātīgi veikt ko labu, lai kādam palīdzētu un visiem būtu priecīgāk,” saka skolotāja.

S. Laizāne informēja, ka starp visām labajām idejām izskanējusi arī vēlme palīdzēt sanest malku, sagrābt lapas vai uzkopt pagalmu kādam sirmam vientuļniekam, taču to neesot izdevies īstenot, jo bērni rosījās centrā, pamatskolas tuvumā, tuvākās apkaimes vecļaudis mitinās dzīvokļos.

Akciju “Labo darbu nedēļa” rīko labdarības organizācija “Palīdzē­sim.lv”, pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *