Raksti

Skolās

Arī skolās klāti balti galdauti

SVĒTKU BRĪDĪ. Žurnāliste Iveta Rozentāle kopā ar Skujenes pamatskolas direktores vietnieci Valdu Miķelsoni un skolniecēm Veroniku Vasilaki, Keitu Jakovļevu, Melāniju Reinholdi un Heitu Pūni.
Foto: no albuma

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu ar nelieliem svētku koncertiem un pulcēšanos pie balti klāta galda atzīmēja arī novada skolās.

“Druvas” redaktore Andra Gaņģe un žurnāliste Iveta Rozentāle svētku brīdī viesojās Skujenes pamatskolā. Sirsnīgajā svētku koncertā ar Antona Bārdas dzejas rindām Latvijas skaistumu, kas pilna brīnumiem, tēlaini aprakstīja skolēni Leo un Me­lānija. 3. un 4. klases bērni izpildīja sirsnīgo dziesmu “Tēvzemei”, bet ar dziesmu “Nekur nav tik labi kā mājās” skolotāja Agnese ar meitu Ievu atgādināja, ka vislabāk jūtamies dzimtenē.

Direktores vietniece Valda Miķelsone ar skolēniem pārrunāja, kas katram rada svētku sajūtu, secinot, ka nozīme ir gan svētku apģērbam, gan tam, kā svētkiem gatavojamies. Andra Gaņģe bērniem atgādināja, ka brīvība, Latvija un dzimtā vieta ir nesaraujami jēdzieni, un pauda prieku, ka skolēni par valsts neatkarību runā tik pašsaprotami. I.Rozentāle aicināja atcerēties, ka Latvija esam mēs katrs, mūsu domas un rīcība ietekmē to, kādā valstī dzīvojam un kādu to veidojam.

Tā kā viesošanās notika 3. maijā, Pasaules preses brīvības dienā, A.Gaņģe atgādināja, cik svarīgi ir jau skolas vecumā mācīties izvēlēties informācijas avotus. Svarīgi saprast, ka sociālajās platformās parādās arī nepārbaudīta un nepatiesa informācija un ir izaicinājums prast vētīt informāciju, ko redzam, dzirdam vai lasām.

“Druva” Skujenes skolā bija ieradusies arī, lai pateiktos skolēniem, kuru zīmējumi bija ievietoti avīzes Ziemassvētku numurā. Tie bija izraudzīti no daudzajiem darbiem, ko bērni bija zīmējuši pandēmijas laikā, lai apsveiktu un iepriecinātu seniorus.

Skolā bija apskatāma arī audzēkņu vecāku, vecvecāku un pedagogu vaļasprieku izstāde, atklājot to daudzveidību un talantus metālkalumos, krāsu bagātības piesātinātos plecu lakatos, grīdsegās, tautiskos apģērbos, adītās zeķēs, pašgatavotās svecēs un vēl citos darbos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *