Raksti

Skolās

Ar sportisku garu

Ar plunkšķi. Bērni nometnē mācās vai papildina peldēšanas prasmes.
Foto: Indars Krieviņš

Priekuļos pulcējas bērni, kas ieinteresēti brīvlaikā apmeklēt nometni ar sportisku ievirzi “Šļakatas pa gaisu”. Tajā piedalās ne vien bērni no Latvijas, bet arī no Īrijas, Anglijas un Kanādas.  “Nometne notiek divas reizes vasarā un nu jau piekto gadu pēc kārtas. Gadu no gada nometņu saraksts izvēršas arvien plašāks un vecākiem savas izvēles izdarīt grūtāk. Nākas izvēlēties starp cenu, vietu un saturu, taču mūsu nometne ir ar sportisku ievirzi, tāpēc te piedalās bērni, kas aizraujas ar fiziskām aktivitātēm. Mēs piedāvājam peldēšanu, velobraucienus, bet vakarā izklaižu vietā – dejas, sporta spēles.

Šogad nodarbības arī filmējam, jo bērni ar savu vasaras piedzīvojumu piedalās projekta “Paradīze 89” izsludinātajā konkursā. Da­līb­nieki izdomā scenārijus, notikumus, bet lielie puiši brīvprātīgi palīdz visu samontēt. Tā apvienojam sportisko zēniem un šo to no radošā arī meitenēm,” saka nometnes vadītāja Alise Timermane – Legzdiņa.

Nometnē piedalās aptuveni 40 bērnu. Ir tādi, kas nepacietīgi gaida nometni, jo vadās pēc pērnās pieredzes, bet ir tādi, kas piedalās pirmo reizi. “Vasarā daudzi lat­vie­ši no ārzemēm brauc ciemos uz Latviju pie radiem, tāpēc nometnē ir arī māsīcas un brālēni. Tālo viesu vecāki vēlas, lai viņu bērns atsvaidzina latviešu valodu, bet īstenībā mūsu vietējie bērni ātri pārslēdzas uz angļu valodu,” smej vadītāja, sakot, ka beigās istabiņā visi tekoši runā angliski ar dažādiem akcentiem.

“Ja dodas atpūtā pie ūdens, ikviens vēcāks vēlas justies drošs par atvasi, tāpēc šajās dienās gandrīz puse bērnu atsūtīti ar mērķi iemācīties peldēt. Mūsu trenerīši neizmanto piepūšamos riņķus un krāsainus aksesuārus, tikai drošības vesti pašiem mazākajiem, bet mācības notiek tā, lai bērns izjūt ūdeni, sevi, savu svaru un to, kā ķermenis kustas ūdenī. Izman­to­jot piepūšamos palīglīdzekļus, bērns peldēt tā arī neiemācīsies,” paskaidro vadītāja.

Ņemot vērā, ka daļa skolēnu nometnē piedalās gadu no gada, nemitīgi nākas domāt jaunas izklaides. “Protams, peldēšana un velobraukšana saglabājas, bet skatāmies, kuros maršrutos cik no šī gada dalībniekiem jau devušies, ja maz, tad maršrutu atkārtojam, ja daudz, meklējam kaut ko citu. Pagājušajā gadā nometne bija ar Olimpisko spēļu tematiku, treneri pat saģērbās kā grieķu dievi, šogad esam iekļāvuši došanos nakts trasē,” stāsta A. Timermane – Leg­zdiņa.

Par izbrīnu nometnē piedalās arī priekulieši un cēsnieki, taču nometnes vadītāja neslēpj, vietējie labprātāk gribētu dienas nometnes: “Tomēr, apsverot visas aktivitātes un pusdienas laiku, kā arī vakara pasēdēšanu pie ugunskura, kas bērniem tik ļoti patīk, vecāki saprot, ka izvadāt bērnu katru dienu nevarēs, tāpēc izlemj par labu viņa palikšanai nometnē.”

Paula Skudra (8) ir no Liel­vārdes, tikko izkāpusi no baseina, steidz uz nākamajām nodarbībām. Peldēšana viņai nav sveša, arī ikdienā Paula ar to nodarbojas. Šogad meitene Priekuļos viesojas otro gadu. “Par nometni uzzināju pagājušajā gadā no draudzenes Dženiferas. Izstāstīju mam­mai, viņa mani pieteica. Pa­gājušajā gadā jutos nedaudz uztraukusies, kā būs, kā ies. Vieta sveša, nevienu nepazinu, bet šogad zinu kur, kas un kā, ir draugi no iepriekšējās nometnes, tad jau drošāk. Ar nepacietību gaidu nakts pārgājienu, manuprāt, tas būs īsts piedzīvojums, par kuru vēl ilgi domāšu. Pašlaik noskaņojums tāds pozitīvs, ceru arī nākamgad atgriezties, jo mīļi trenerīši. Stingri, bet mīļi,” saka lielvārdniece.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *