Raksti

Skolās

Ar sākumskolēniem atklāj izlaidumu sezonu

Izlaidumi Cēsīs un mūsu novada pagastos notiks teju divu mēnešu garumā –no bērnudārzniekiem, sākumskolēniem, pamatskolēniem un visbeidzot vidusskolu absolventiem. Centralizēto eksāmenu vērtējumus divpadsmitie – un šogad arī devītie – gan dabūs vien jūlija vidū.

Cēsu novada pašvaldības Izglītības pārvalde sagatavojusi visu skolu izlaidumu apkopojumu, no kā secinām -jau pagājušajā nedēļā atvadas no mācību iestādes piedzīvojuši Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas, Augšlīgatnes Jaunās sākumskolas beidzēji. No aizvadītās piektdienas līdz pat šai trešdienai sveic vairāku mūzikas un mākslas skolu absolventus: Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas struktūrvienības “Mūzikas skola” Jaunpiebalgā, Dzērbenē un Līgatnē. Cēsu pilsētas Sporta skolas un Cēsu pilsētas Mākslas skolas beidzēji tiks sveikti piektdien.

No nākamās nedēļas sāksies devītklasnieku izlaidumi, lai gan vērtējumi skolēnu sniegumam centralizētajos eksāmenos vēl nebūs un – tāpat kā vidusskolēniem – jauniešiem uz atzinumu par savu mācību galīgo, sekmīgo noslēgumu vēl būs jāuzgaida. Cēsu 1.pamatskola kā pirmā atvadīsies no savējiem jau 8.jūnijā, bet Rāmuļu pamatskola – 9.jūnijā. Sestdien, 10.jūnijā, izlaidums Nītaures Mūzikas un mākslas pamatskolā un pamatskolas beidzējus sveiks arī Jaunpiebalgā. No devītajiem svinīgā atvadīšanās 15.jūnijā Cēsu Bērzaines pamatskolā – attīstības centrā, Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolā, kā arī savus proģimnāzijas absolventus sveiks Cēsu Valsts ģimnāzija. Dienu vēlāk pamatskolu izlaidumi gaidāmi Liepā, Zaubē un Skujenē.

Kā pirmie no vidusskolas beidzējiem atvadīsies Jaunpiebalgas skolotāji – tur izlaidums plānots jau 17.jūnijā, taču vēl visu nākamo nedēļu citviet notiks arī pamatskolu izlaidumi. 21.jūnijā būs Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolēnu izlaidums, savus devītklasniekus sveiks Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija (DACVĢ) un Cēsu Pilsētas vidusskola (CPV).

Vispopulārākais datums, šķiet, ir 22.jūnijs, jo tajā atvadīties no skolas beidzējiem lēmušas Amatas, Stalbes, Straupes pamatskola un Cēsu 2.pamatskola, kā arī Dzērbenes vispārizglītojošā skola. Pamatskolēniem svinīgo pasākumu pirmsjāņu dienā lēmušas rīkot arī Līgatnē esošā Jauno Līderu vidusskola un Vecpiebalgas vidusskola. Gan devītos, gan divpadsmitos svinīgi sveikt šajā pašā dienā lēmusi arī Priekuļu vidusskola un vēl CPV atvadīsies no saviem vidusskolēniem.

Pašās jūnija beigās izlaidumi būs ģimnāziju absolventiem – CVĢ divpadsmitos sveiks 29.jūnijā, DACVĢ 30.jūnijā. Savukārt visvēlāk – un, iespējams, jau reizē ar centralizēto eksāmenu vērtējumiem – 12.klases izlaidumu iecerējusi Jauno Līderu vidusskola (14.jūlijā) un Vecpiebalgas vidusskola (15.jūlijā).

Vienīgi Drabešu pamatskolā šogad nebūs izlaiduma, jo tur nav neviena paša devītklasnieka.

Aizvadītajā nedēļā pamatskolu topošie beidzēji vairāku dienu garumā kārtoja centralizēto eksāmenu svešvalodā, šonedēļ devītajiem paredzēts centralizētais latviešu valodas eksāmens un nākamnedēļ- matemātikas. Vidusskolēniem eksāmenu kārtošanas laiki ir krietni plašākā laika diapazonā. Pamata laiks visiem eksāmeniem ir no 15.maija līdz 19.jūnijam, savukārt papildus izziņotās iespējas kārtot eksāmenus, ja skolēns nav klāt pamattermiņā, bijušas jau aprīlī un turpināsies vēl no 20.jūnija līdz pat 11.jūlijam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *