Raksti

Skolās

Skatuves runas pratēji

Cēsīs. Diplomu saņemšanās brīdī uz Vidzemes kārtu izvirzītie skatuves runas konkursa dalībnieki: Līga Lapsiņa (no kreisās) Ināra Āboliņa, Tomass Gusts Grizāns, Jana Evita Anspoka un Jānis Vilciņš.
Foto: Māris Buholcs

Pēc tam, kad skolās bija notikuši skatuves runas konkursi, noskaidroti labākie, skolu izvirzītie audzēkņi no vēsturiskā Cēsu rajona saplūda vienuviet.

Konkursa otrā kārta notika Cēsu Bērnu un jauniešu centrā. Tajā par iespēju nokļūt trešajā – Vidzemes – kārtā sacentās 55 dažāda vecuma grupu skolēni no piecām Cēsu novada skolām, divām Priekuļu izglītības iestādēm, Drabešu, Inešu, Liepas un Zaubes pamatskolas, no vidusskolām Raunā, Stalbē un Vecpiebalgā.

Konkurss arī šajā gadā izrādījās populārs skolēnu vidū, īpaši 2., 3. klašu un 4.- 6. klašu grupā. Šajās grupās sacentās visvairāk dalībnieku. Bērni uzstājās žūrijai, kurā strādāja aktrise Ilze Lieckalniņa, latviešu valodas skolotājs Māris Bušmanis un režisors Mārtiņš Eihe.

Starp 12 dalībniekiem, kurus izvirzīja pārstāvēt Cēsu vēsturiskā rajona skolu audzēkņus Vidzemē, ir Jēkabs Jānis Balodis, Ināra Āboliņa un Līga Lapsiņa no Cēsu Pilsētas vidusskolas, Daniels Mihailovs, Madara Kerliņa un Tomass Gusts Grizāns no Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas, Filips Rasmussens no Cēsu 1. pamatskolas, Emīlija Kate Tomsone, Kitija Šūlmeistere un Jānis Vilciņš no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Kerija Broka no Raunas vidusskolas un Jana Evita Anspoka no Priekuļu tehnikuma.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *