Ziņas

Sabiedrība

Skolas nama siltināšana

Pārmaiņas. Pastariņa sākumskola šovasar būs sastatnēs. Gada nogalē ēka būs izremontēta un priecēs pilsētniekus.Foto: Marta martinsone - Kaša

Cēsu pašvaldības nama Rau­nas ielā 7 fasāde, kur atrodas daļa no Pastariņa sākumskolas un sporta zāle, ir nosegta ar aizsarg­materiālu. Garāmgājējiem tas vēs­ta, ka sākumskolā sācies remonts, lai uzlabotu ēkas energo­efektivitāti. Mācību gads tuvojas finišam, kā bija plānots, jau tagad puse no sko­las ēkas, kurā atrodas sporta zāle, atbrīvota un nodota būvnieku rīcībā. Uzņēmuma “SAN – Na­mi” celtnieki sākuši demontāžu, atsedzot ēkas pamatus. Rau­nas ielas nams, kurā atrodas skola, sastāv no trim dažādos laikos celtām daļām. Pašlaik celtnieki strādā tajā daļā, kur savulaik spor­ta skolas vajadzībām būvēta zāle.

Cēsu pilsētas dome konkursa kārtībā izraudzījās firmu ēkas siltināšanai, prasot, lai darbi tiktu pabeigti novembrī. Paredzēts, ka skolas nams iegūs energoefektivitāti, tiks uzlabota fasāde, nosiltināti ēkas pamati, kā arī 1. stāvā nomainīts grīdas segums. Lī­gums par darbu apjomu iekļauj bēniņu siltināšanu, logu nomaiņu. Nama vēsturiskā daļa, kas celta 1889. gadā un redzama ar ķieģeļu fasādi, tiks atstāta kādreizējā izskatā. Pārējās divas ēkas daļas iegūs jaunu izskatu.

Tagadējo un topošo Pastariņa skolas audzēkņu ģimenēm visvairāk interesē, kur un kā notiks mācības divos mēnešos, kad sāksies jaunais mācību gads, bet pamatīgie remontdarbi turpināsies. Cēsu novada dome pieņēmusi lēmumu, ka šajā laikā vecāko klašu skolēniem mācības notiks Valmieras ielā 19, kur tagad atrodas Profe­si­o­nālā vidusskola, bet jaunāko kla­šu skolēni mācīsies mācību centrā “BUTS” Bērzaines ielā 15. Skolas rīcībā būs telpas, kurās pa­rasti notiek kursi pieauguša­jiem.