Ziņas

Sabiedrība

Skola aiz dzeloņdrāšu žoga

“Skolas apmeklēšana ir ieslodzīto dienas kārtībā,” īsi komentēja priekšnieka vietnieks Raimonds Rusmanis, atbildīgais par drošību un uzraudzību iestādē. Arī skaidrojot izvēli, kāpēc 1. septembri vairāki audzēkņi pavada atsevišķās kamerās un izolatorā, R. Rusmanis bija lakonisks: “Manas rīcības plusus vai mīnusus var likt stabiņā un skaitīt. Notiesāto vidē drošības apsvērumi ir prioritāri pār izglītību. Kamerās atstāti puiši, kuri noslepkavojuši tēvus, Ventspils grupējums, kuri nomētāja vienaudzi ar akmeņiem, arī Valmieras zēna Mārča slepkavas. Viens no trijiem varēja piedalīties arī svinīgajā līnijā.”

Skolai aiz dzeloņdrāšu žoga ir saistošas ieslodzījuma vietas prasības. Šeit, neatkarīgi no vecuma, apgūstamo priekšmetu skaita un satura, zēni pavada 28 stundas nedēļā un atzīst, ka skolā nevalda cietuma likumi.

“Tur viņi izcieš sodu, bet te nāk uz skolu. Daudzreiz uzzinu, ka brīvībā viņi ir darījuši visu, tikai ne mācījušies. Šeit izglītības iegūšana ir obligāta, “ stāstīja skolas direktora vietniece Sarmīte Sviķe.