Ziņas

Sabiedrība

Skandāls Liepas pagastā

Nesen LNT raidījums “Degpunktā” plaši atspoguļoja skandālu starp divām saimniecībām Priekuļu novadā, Liepas pagastā, – “Lejas Ustupiem” un “Jaunauduļiem”. Pēc sižetā minētās ziņotājas Madaras vārdiem “Jaunauduļu” saimniece Natālija spīdzinot mājlopus un mērdējot tos badā. Lopi esot ar nopietniem izgulējumiem, brūcēm, un ganībās mētājoties mirušu liellopu līķi.

Balstoties uz tik nopietnu apgalvojumu, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Ziemeļvidzemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis un inspektori, kā arī valsts policijas pārstāvji izbrauca uz notikuma vietu, bet savas kompetences ietvaros nekādus būtiskus pārkāpumus nekonstatēja.

M. Ulmanis ir pārliecināts, ka “šis ir sižets par cilvēku savstarpējām attiecībām. Izbraucot uz notikuma vietu, konstatējām, ka lopi ir normālā stāvoklī. Nebija nekādas nepieciešamības piemērot soda sankcijas vai izņemt dzīvniekus no saimniecī-bas. Tāpat saimniecībā nekur nemanīja dzīvnieku līķus, lopiem nekonstatēja ne izgulējumus, ne brūces. To fiziskais stāvoklis bija normas robežās.”

PVD Ziemeļvidzemes vadītājs skaidro, ka pēc garas ziemas ikviens saimnieks gaida brīdi, kad varēs palaist dzīvniekus ganībās, lai tie nedaudz apveļas. “Jaunauduļos”, tāpat kā citur Latvijā, ap šo laiku ir nedaudz kalsnākas miesasbūves lopi, taču no kritiska stāvokļa, badā mērdētiem vai spīdzinātiem mājlopiem “Jaunauduļos” nav ne miņas.

Televīzijas pārraides sižetā plaši iztirzāts arī fakts, kā “Jaunauduļu” saimnieces suns sakodis Madaras mīluli-taksīti. Arī šajā gadījumā, noformējot protokolu, atklājās, ka meitene suņu plēšanās brīdī nemaz nav bijusi klāt. Šāds fakts norāda uz to, ka pašas Madaras suns skraidījis apkārt nepieskatīts un ka patiesībā viņa nemaz nezina, kurš sunim uzbruka. Tomēr, lai nogludinātu attiecības ar kaimiņiem par nodarījumu, kuru, kā apgalvo Madara, pastrādājis Natālijas suns, pensionāre invalīde samaksājusi 150 eiro taksīša ārstēšanai.