Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Skaistākās lauku saimniecības” titulu šogad ieguvusi “Zilūži” Kocēnu novadā

“Skaistākā lauku saimniecība 2017” nominācijas ieguvēji. Grasbergu ģimene no "Zilūžu" saimniecības Kocēnu novadā kopā ar Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Ivetas Vējones kundzi un “Skaistākās lauku saimniecības” žūrijas pārstāvjiem.Foto: publicitātes

Noslēdzies “Skaistākās lauku saimniecības” konkurss, kurā šogad par uzvarētāju atzīta Grasbergu ģimene no “Zilūžu” saimniecības Kocēnu novadā, kuri nodarbojas ar piensaimniecību, aģentūru LETA informēja piena pārstrādes koncernā “Food Union”, kas ir viens no pasākuma organizatoriem.

Grasbergu ģimene balvā saņēma goda plāksni, kas apliecina “Skaistākās lauku saimniecības 2017” statusu un apmaksātu braucienu divām personām uz pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi Berlīnē “Zaļā nedēļa”, kas notiks nākamgad.

“Food Union” speciālo balvu “Ilgtspējīgākā saimniecība 2017” par sīkstumu un darba mīlestības nodošanu jaunajai paaudzei saņēma Lipartu ģimene no Laipniekiem Rucavas novadā, kas nodarbojas ar piena lopkopību.

Lauku dzīvesstila žurnāla “Ievas Māja” speciālbalvu “Straumēnu gara mantinieki 2017” saimniecībai, kur godā tiek celts senču mantojums un saimnieki dzīvo saskaņā ar dabas ritmu, saņēma Marģera un Silvas Funkas saimniecība Kuldīgas novadā “Kaņepvērpji”, kurā līdztekus kaņepju stakam top kaņepju lapu tēja.

Pasākuma organizatori informēja, ka balvas un atzinības šogad saņēmušas kopumā 10 saimniecības no Jelgavas, Kocēnu, Kuldīgas, Ķekavas, Naukšēnu, Rucavas, Skrīveru, Smiltenes un Vecpiebalgas novadiem.

Konkursa finālā iekļuva Aivara un Ilonas Radziņu saimniecība “Upmaļi” Vecpiebalgas novadā, Ķoņu dzirnavas, kurās saimnieko Ilgonis un Mirdza Čākuri, Naukšēnu novadā, Ivara un Līvijas Ādamsonu saimniecība “Rožkalni” Smiltenes novadā, Andra un Sandras Lipartu saimniecība “Žvaģini” Rucavas novadā, Jāņa Rancāna saimniecība “Madaras” Skrīveru novadā, Mālnieku ģimenes aprūpētā “Blūdžu” saimniecība Jelgavas novadā un Raimonda un Līgas Brodužu saimniecība “Mežauļi” Ķekavas novadā.

“Cik prasmīgi mēs spēsim izmantot Latvijas lauku dotās iespējas, tik veiksmīgi attīstīsies Latvija. Prieks par saimniekiem, kuri sakārto ne tikai savas lauku sētas, bet ar savu pienesumu rūpējas arī par visu valsti. Īpaši gribu pateikties tām saimniecībām, kurās redzam dzīvojam un strādājam dažādas paaudzes. Tā mēs ieaudzinām savos bērnos mīlestību uz darbu, mīlestību uz Latviju,” teica konkursa patrons, Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Konkursu jau septīto gadu organizēja “Food Union” un “Ievas Māja”. Konkursa laureātus un finālistus svinīgajā ceremonijā sveica Vējonis.

Konkursā varēja piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un kura ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu. Konkursā tika vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan tas, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu.