Ziņas

Sports

“SK Cēsis” panāk neizšķirtu

Latvijas sieviešu basketbola čempionāta finālā starp “SK Cēsis” un “TTT Rīga” viss atkal sākas no nulles, jo rezultāts sērijā līdz trim uzvarām kļuvis 1:1.

Atgādinām, ka pirmajā spēlē Rīgā cēsnieces piedzīvoja minimālu zaudējumu 56:60, kaut bija iespējas izcīnīt arī uzvaru. Komandas rādītais sniegums lika cerēt, ka atbildes spēlē savā laukumā iznākums būs cits. Tā arī notika.

Ja spēlē Rīgā cēsnieces gandrīz visu laiku bija iedzinējos, savā laukumā viņas nodemonstrēja uzvarētāju cienīgu sniegumu. Tikai pirmo ceturtdaļu ar viena punkta pārsvaru uzvarēja Rīgas komanda 15:14, nākamajās trijās pārākas bija cēsnieces, kas atnesa pārliecinošu uzvaru arī visā spēlē 73:54.

Izšķirošo izrāvienu “SK Cēsis” panāca trešajā ceturtdaļā. Pēc puslaika viņas bija vadībā tikai ar 28:26, bet pirms pēdējām desmit minūtēm jau itin pieklājīgs pārsvars 49:38. Lai gan mēdz teikt, ka sieviešu basketbolā situācijas var kardināli mainīties, Cēsu komanda šoreiz nedeva pretiniecēm pat mazāko cerību uz labvēlīgu iznākumu. Turpinot rādīt teicamu spēli aizsardzība un uzbrukumā, “SK Cēsis” turpināja palielināt rezultāta starpību, izcīnot sezonas pārliecinošāko uzvaru pār “TTT Rīga”. Var piebilst, ka pirmo reizi sezonā Rīgas komanda zaudēja tik daudz punktu vienā spēlē.

Cēsu komandā teicamu sniegumu rādīja Sabīne Niedola, gūstot 27 punktus un izcīnot astoņas bumbas zem groziem. Zane Jākobsone guva 19 punktus, izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles.

Cēsu komandas galvenais treneris Uģis Viļums, uzteikdams spēlētāju sniegumu, gan norāda, ka lielā rezultāta starpība neko nedod, drīzāk var nostrādāt negatīvi: “Šī spēle pēc iespējas ātrāk jāaizmirst, jāatceras tikai tās pozitīvās lietas, jāizanalizē un jāgatavojas nākamajai spēlei Rīgā.”

Treneris norāda, ka jau sen zināms, kā jāspēlē pret “TTT Rīga”, viss atkarīgs tikai no izpildījuma. Vai spēlētājas grib līdz galam nostrādāt aizsardzībā, vai ne.

“Treneris var spēlētājas tikai motivēt, pārējais ir viņu pašu ziņā. Šoreiz gribēja apliecināt varējumu savu skatītāju priekšā, un ja par visiem simts procentiem nostrādā aizsardzībā, arī uzbrukumā ir veiksme. Šī uzvara parādīja, ka arī “TTT Rīga” var salūzt. Jo līdz šim biežāk ar mums tā gadījies, bet šoreiz pierādījās, ka ar kārtīgu komandas spēli var salauzt jebkuru pretinieku,” teica U. Viļums.

Vēl jāpiestrādā pie dažām niansēm, jānoskatās video, analizējot, kur vēl var pielikt, jo treneris uzskata, ka tas ir iespējams.

Trešā spēle šodien Rīgā, bet sestdien komandas atkal tiksies Cēsīs, iespējams, kādai no tām šī būs čempionu spēle.

Jānis Gabrāns