Ziņas

Sports

“SK Cēsis” mērķē uz čempiontitulu

Gatavas uzvarēt. Komandas "Cēsis" trenere Maija Kubliņa dod norādījumus jaunienācējām - Anitai MikāleiFoto: no komandas albuma

Latvijas sieviešu basketbola līgas (LSBL) trešo apli komanda “Cēsis” sāks krietni pastiprinātā sastāvā.

“Druva” jau rakstīja, ka pirmo reizi komandas vēsturē noslēgti līgumi ar divām ārzemju viesspēlētājām – amerikānieti Daniellu Čīzmani un īrieti Nīvu Dvaijeri. Kā saka komandas “Cēsis” tehniskais direktors Krišjānis Kļaviņš, tādējādi dzīvē tiek realizēts pirms sezonas dotais solījums – ārzemnieču iesaistīšana un cīnīšanās par visaugstākajām vietām līgā: “Pirmo divu viesspēlētāju iesaistīšana komandā nenozīmē sastāva komplektēšanas beigas. Turpinām strādāt, lai februārī komandas rindās parādītos vēl kāda augsta līmeņa spēlētāja.”

Ir vēl kāda patīkama ziņa. Pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem iekļūt Spānijas klubos Cēsīs atgriezusies mūsu pilsētas basketbola audzēkne Anita Mikāle, kura izvēlēta par komandas kapteini sezonas otrajai daļai. Komandas rindās atkal būs redzama centra spēlētāja Inga Kvasņika.

“Esam priecīgi redzēt Mikāli savā pulkā, esmu pārliecināta, ka viņa sniegs lielu ieguldījumu „Cēsu” komandas izaugsmē un panākumos. Līdz ar Anitas ienākšanu kluba selekcijas darbu pirmā un otrā numura pozīcijā var uzskatīt par pabeigtu. Mums ir labas iespējas uzvarēt Latvijas čempionātā,” cerīgi atzīst komandas trenere Maija Kubliņa.

Pēc gadu mijas brīvdienām komanda uz pirmo treniņu pulcējās 6.janvārī, kad kopā ar pārējām darbojās arī īriete Nīva Dvaijere, kura darbosies saspēles vadītājas postenī. Kā pastāstīja K. Kļaviņš, iejušanās komandā viņai problēmas nav sagādājusi: “Viņa ir ļoti atvērts cilvēks, labprāt joko, tāpēc komanda viņu savā pulkā pieņēma ātri.”

N.Dvaijere sezonas pirmo daļu aizvadīja Lietuvas čempionvienībā Viļņas “Teo”, tomēr pēc gadu mijas noslēdza līgumu ar SK „Cēsis”, lai iegūtu lielāku spēles laiku. 24 gadus vecā Īrijas izlases līdere pagājušajā gadā absolvēja augstskolu ASV, un šis ir viņas pirmais gads Eiropā.

“Man ir daudz ko pierādīt – gribu, lai komanda uzvar Latvijas čempionātā. Esmu pieradusi uzvarēt kopā ar Viļņas „TEO”, un uzvarētāju psiholoģiju centīšos pārnest arī uz Cēsu komandu,” atzīst spēlētāja.

“Šāda līmeņa spēlētājas piesaistīšana komandai dod lielas priekšrocības – Dvaijere ir augsta līmeņa saspēles vadītāja, viņai ir lielisks caurgājiens, teicama spēles izjūta un ātra situācijas analīze. Manuprāt, viņa būs viena no labākajām saspēles vadītājām līgā. Par Danielli Čīzmani pašlaik grūti kaut ko teikt, tomēr esmu droša, ka viņa spēs komandai dot to, kā mums šogad trūka visvairāk – sekmīgu cīņu par atlēcošajām bumbām,” skaidro trenere Maija Kubliņa.

Aizvadītās nedēļas nogalē komanda “Cēsis” Klaipēdā (Lietuva) piedalījās starptautiskā četru komandu turnīrā, kur izcīnīja otro vietu, izšķirošajā spēlē ar 72:75 zaudējot mājniecēm.

LSBL trešo apli SK „Cēsis” uzsāks jau rīt plkst. 18.30, savā laukumā uzņemot pašreizējo valsts čempionvienību „Avantis/Turība”. Komandai pēc sastāva papildināšanas ar ārzemju basketbolistēm izvirzīts mērķis trešajā un ceturtajā aplī izcīnīt uzvaras visās spēlēs un regulārā čempionāta noslēgumā ieņemt vismaz otro vietu.

“Jūtam, ka šogad Cēsu komandai ir reāli izcīnīt pirmo vietu, tāpēc esam izdarījuši daudz, lai komandas sastāvs būtu konkurētspējīgs. Pirmajos divos regulārā čempionāta apļos nerealizējām savu potenciālu, tagad neveiksmes neviens nesapratīs, un tās arī nedrīkst būt. Aicinu visus līdzjutējus ceturtdienas vakarā uz Cēsu sporta halli – mēs izdarīsim visu, lai dāvinātu jums uzvaru. Kopā mēs varam sasniegt lielas lietas,” uzsver trenere Kubliņa.