Ziņas

Sabiedrība

Sirsnīgs un izpalīdzīgs cilvēks

Kolēģi novērtēja. Dzērbenietis Valfrīds Veigurs ir skolas saimnieksFoto: Māris Buholcs

Tā par skolas saimnieku Valfrīdu Veiguru saka viņa kolēģi Dzērbenes pamatskolā. Tieši darba biedri bija ieteikuši Valfrīdu Vecpiebalgas novada “Goda

cilvēka” nosaukumam.

Kolēģi īsti nemaz nedod vārdu Valfrīdam, un vispirms paši steidz izstāstīt, cik labs, sirsnīgs un izpalīdzīgs ir skolas saimnieks un pārzinis. Viņam divas reizes neesot jāprasa izdarīt kādu darbu. Patiesībā bieži vien gadās tā, ka no Valfrīda nemaz to negaida un neprasa, kad darbs jau padarīts. Viens no šādiem gadījumiem bijis pavisam nesen. Tā nu sanācis, ka skolai kādā vietā tek jumts, domājuši, ka jāsauc speciāla tehnika, kas paceļas uz skolas jumta. Sprieduši, ka vienīgi žēl būs nesen iesētās un iekoptās zālītes, bet neko darīt.

Taču tehnikai nemaz nav bijis jābrauc, jo skolas saimnieks jau pats nokļuvis uz jumta un visas problēmas novērsis.

“Gadu gan man tiešām pietiekami daudz, bet es vēl varu visu ko iespēt,” par sevi saka Valfrīds. Viņš teic, lai arī aiz muguras jau ilgs darba mūžs un pensija esot nopelnīta, tomēr mājās sēdēt gan negribot.

“Skolā par saimnieku strādāju jau daudzus gadus, un man patīk šis darbs. Saprotos labi gan ar skolotājiem, gan bērniem. Visi dzīvojam draudzīgi,” saka Valfrīds un teic, ka šādu pateicību nebija gaidījis. Viņš arī vērtē,

ka, lai arī kolhoza laikos saņemti daudzi goda raksti un labi vārdi, šī pateicība tomēr esot īpaša.

“Laikam jau tādēļ, ka tiku apbalvots nominācijā “No sirds uz sirdi”. Turklāt mani izvirzīja kolēģi, ar ko ikdienā kopā strādāju un daru tās labās lietas,” vērtē saimnieks.

Viņš teic, ka Dzērbenē ir daudz labu cilvēku, arī jauniešiem un bērniem esot labas sirsniņas.

“Domāju, ka mēs protam pateikt paldies, ja tas nepieciešams. Arī jaunā paaudze aug tā, lai paldies mācētu pateikt. Protams, vienmēr ir gandarījums, ja mūsu darbu novērtē, turklāt ne jau naudas izteiksmē. Bieži vien labākā alga ir mīļi vārdi,” saka Valfrīds. Turklāt, īsti pat nebeidzis sarunu, viņš jau stāsta, ka jādodas palīgā kolēģiem, jo no bijušās bērnudārza ēkas uz skolu jāpārved vēl daudzas mantas.

Liene Lote Grizāne