Ziņas

Redzeslokā

Siltums būs dārgāks

Raunā un Drustos šajā apkures sezonā maksa par siltumu būs augstāka. Novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe min galvenos iemeslus – precīza siltuma patēriņa uzskaite, ieguldījumi katlumājas remontā, cenas kāpums elektrībai, darbinieku algu palielinājums.

“Uzskaite tagad ir precīza, jāatzīst, ka iepriekšējos gados tā bija diezgan aptuvena. Pērn katlumājā bija remonts par 20 tūkstošiem eiro, un arī šie izdevumi jāsedz iedzīvotājiem. Maksa par megavatstundu palielinās par apmēram četriem eiro. Mājās ir siltumskaitītāji, un tā iespēja iedzīvotājiem pašiem regulēt dzīvokļos siltumu. Bija mājas, kuru dzīvokļos bieži vien rudeņos un pavasaros bija par siltu, tagad var patēriņu samazināt,” skaidro novada vadītāja.

Raunā par vienu megavatstundu pagājušajā apkures sezonā bija jāmaksā 35, šajā 45 eiro. Dzīvokļa kvadrātmetra apsildīšana izmaksās par 30 centiem dārgāk, bet mēnesī divistabu dzīvoklim tie var būt ap 18 eiro.

Siltuma tarifs palielinājies arī Drustos. Pērnajā sezonā tie bija 69 eiro par megavatstundu, šajā – 77. “Drustos ir samazinājies patērētāju skaits un līdz ar to pārdotā siltuma daudzums. Mājās, piemēram, “Doktorātā”, dzīvokļos ir gan centrālā apkure, gan krāsnis. Kad cena bija pieņemama, iedzīvotāji izmantoja centrālo apkuri, kad par augstu, – kurina krāsnis. Ikviens, kam alternatīvas iespējas, no centrālās apkures ir atteicies. Bet katrs patērētājs, kurš atsakās no centrālās apkures, paaugstina maksu pārējiem. Cenas palielinājumu tāpat ietekmē elektrības cenas un algu pieaugums,” pastāsta novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe.