Ziņas

Sabiedrība

Siguldas sporta kompleksa būvniecības teritorijā izceļoties nelielam ugunsgrēkam, bojāta pilsētas vidusskolas fasāde

Brīvdienās Siguldas sporta kompleksa būvniecības teritorijā izceļoties nelielam ugunsgrēkam, bojāta Siguldas pilsētas vidusskolas fasādes daļa.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, negadījums noticis naktī uz 5.martu. Tā rezultātā apmēram 20 kvadrātmetru platībā bojāta neliela skolas fasādes daļa un ieplaisājuši divi logi skolas kāpņutelpā.

Citu bojājumu skolas ēkai nav, un skolas direktore Ņina Balode informējusi, ka mācību process skolā nav traucēts.

Pašvaldības speciālisti un pieaicinātie eksperti, tostarp būvuzraugi, ir apsekojuši izglītības iestādi un pārliecinājušies par ēkas drošību.

Kā skaidro kompleksa būvnieka SIA “Monum” pārstāvis, būvdarbu vadītājs Andris Reinholds, būvdarbu laikā 4.martā tika veikta monolīto dzelzsbetona kolonnu betonēšana pārejai no jaunā sporta kompleksa uz skolu. Atbilstoši darbu tehnoloģijai ziemas apstākļos iebetonētās kolonnas tika apklātas un uzstādīti sildītāji. Ap plkst.23.45 būvlaukuma sargs pamanījis liesmas, kas operatīvi nodzēstas ar ugunsdzēšamo aparātu. Ierodoties ugunsdzēsējiem, liesmu vairs nebija, stāstīja Reinholds.

Šobrīd tiek aprēķināti nodarītie zaudējumi. Paredzams, ka izdevumus par skolas fasādes atjaunošanu segs apdrošinātāji.

Kā ziņots, oktobrī Siguldas sporta kompleksa pamatos svinīgi tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, Siguldas 800 gadu jubilejas laikā izdotu viena lata monētu, kā arī Siguldas novada pašvaldības informatīvo izdevumu, sākot ilgi gaidītās ēkas būvniecību.

Paredzēts, ka kompleksu treniņiem izmantos pašreizējie kamaniņu sportisti, bobslejisti un skeletonisti, kā arī jaunie olimpieši – Siguldas pilsētas vidusskolas sporta klases audzēkņi un visi sportiskie novada iedzīvotāji.

Vērienīgās sporta būves izmaksas ir vairāk nekā 8 miljoni eiro, no kuriem turpat 3 miljonus eiro lielu atbalstu būves tapšanā sniedz Izglītības un zinātnes ministrija. Kompleksa pirmajā stāvā plānots izvietot sporta zāli un baseinu ar atpūtas zonu, bet ēkas otrajā stāvā atradīsies vieglatlētikas sektors, smagatlētikas zāle un fitnesa zona.

Ēkai būs savienojums – slēgta pāreja – ar blakus esošo Siguldas pilsētas vidusskolu, kurā jau otro gadu mācības sāk jaunie olimpieši – sporta klases skolēni -, kā arī funkcionāls savienojums ar vieglatlētikas stadionu.

Sporta komplekss kalpos kā sporta bāze Latvijas sportistiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē, izcīnot olimpiskās medaļas un godalgotas vietas pasaules līmeņa sacensībās, kā arī būs vieta bērnu un jauniešu sporta attīstībai, novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes nodrošināšanai.