Ziņas

Sabiedrība

Siguldas slimnīcā pērn bijis augstākais dzemdību skaits kopš tās dibināšanas

Pērn Siguldas slimnīcā kopš tās dibināšanas bijis augstākais dzemdību skaits – 1114, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības pārstāve Inese Pabērza. 1114 dzemdībās pasaulē nākuši 1118 mazuļi – 541 meitenīte un 577 puisēni. Tas ir absolūtais rekords kopš 1950.gada, kad Siguldas slimnīca dibināta, pārspējot arī 2016.gada rekordu – 1016 dzemdības.

Siguldas novadā 2017.gadā reģistrēti 265 jaundzimušie – 143 zēni un 122 meitenes, kas ir tikai par vienu mazuli mazāk nekā 2016.gadā. 46 ģimenēs tie ir bijuši trešie bērniņi, savukārt 14 ģimenēs – ceturtie mazuļi. Piecās ģimenēs sagaidīts piektais mazulis, savukārt vienā – septītais. Trīs ģimenēs dzimuši dvīnīši. Siguldas novadā reģistrētas 388 daudzbērnu ģimenes.

Populārākie vārdi, kas doti 2017.gadā dzimušajām meitenēm, ir Karlīna un Emīlija, savukārt zēniem – Emīls, Gustavs un Kārlis.

Jau vairākus gadus Siguldas novada daudzbērnu ģimenēm ir izveidota īpaša atbalsta programma. Tā paredz iespēju saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 50%-70% apmērā par zemi, dzīvokli, dzīvojamo māju, dzīvojamo māju palīgēkām, garāžām, kā arī braukt novada sabiedriskajā transportā bez maksas. Tāpat daudzbērnu ģimeņu bērniem tiek samazināta maksa par profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” un Siguldas Sporta skolā. Papildus Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes 10% atlaidei daudzbērnu ģimeņu locekļiem tiek piešķirta atlaide 10% apmērā vienreizējiem apmeklējumiem Siguldas Sporta centra spēka zālē, peldbaseinā un Ūdens atrakciju un atpūtas parkā. Daudzbērnu ģimenēm pieejama arī 40% atlaide ieejas maksai novada pašvaldības organizētajos kultūras pasākumos, ja biļetes cena ir lielāka par diviem eiro.

Arī šogad Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (RA) svinīgā pasākumā “Esmu dzimis Siguldas novadā” sveiks jaundzimušos novadniekus un viņu ģimenes. Katrs mazulis saņems īpaši veidotu monētu, kurā iegravēts novada ģerbonis un mazuļa dzimšanas gads. 2017.gada otrajā pusgadā dzimušie un viņu tuvinieki tiks godināti 24.februārī.