Ziņas

Sabiedrība

Siguldas pašvaldība plāno ievest jaunu ID karšu tehnisko risinājumu

Siguldas novada pašvaldība šī gada nogalē plāno īstenot Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas karšu projektu ar jaunas tehnoloģijas kartēm, paredzot plašākas izmantošanas iespējas gan sabiedriskajā transportā, gan izglītības iestādēs, bibliotēkās un citur.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, projekts paredz, ka iedzīvotāju līdz šim izmantotās ID kartes ar magnētisko joslu tiks nomainītas uz bezkontakta kartēm. Projekta pārejas posmā līdz gada beigām ID kartes izsniegtas netiks.

“Siguldieši ir vienīgie Latvijā, kuri savu piederību novadam var apliecināt ar unikālām ID kartēm. Četru gadu laikā projektam ir pievienojušies vairāk nekā 70% novada iedzīvotāju, tādējādi esam guvuši pārliecību, ka projekts ir nepieciešams un vēlamies to pilnveidot, lai novadniekiem ikdiena kļūtu vēl ērtāka,” projektu vērtējis Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (RA).

Ieviešot jaunās bezkontakta ID kartes, iedzīvotājiem pakāpeniski kartes būs jānomaina, jo šobrīd izmantotās kartes ar magnētisko joslu pēc noteiktā pārejas perioda vairs nebūs derīgas.

Jaunās ID kartes saturēs plašāku informāciju par tās īpašnieku, tostarp īpašnieka fotogrāfiju, kas tiks izvietota kartes aizmugurē un ļaus pakalpojumu sniedzējiem identificēt, vai ID karšu programmas priekšrocību izmanto noteikumos paredzētais kartes īpašnieks.

Jau ziņots, ka Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji siguldiešu ID karti saņēma, sākot no 2011.gada 30.maija. Ar šīm kartēm iespējams saņemt dažādas priekšrocības, apmeklējot kultūras un sporta pasākumus, izmantot dažādus pašvaldības iestāžu pakalpojums, savukārt, pateicoties novada uzņēmēju atbalstam, iedzīvotāji ar novada identifikācijas kartēm var izdevīgāk iegādāties preces un pakalpojumus. Šī gada nogalē plānots ieviest jaunu ID karšu tehnisko risinājumu, lai karte sniegtu vēl vairāk iespēju gan sabiedriskajā transportā, gan izglītības iestādēs, gan bibliotēkās un citviet. Laikā līdz 2015.gada 1.septembrim Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas karti saņēmuši 12 739 novadnieki no sešu gadu vecuma, bet kopumā novadā 2015.gada 1.janvārī bija deklarēti 18 346 iedzīvotāji.