Ziņas

Sabiedrība

Siguldas pašvaldība pilnveido bērnu rotaļu laukumu Raiņa parkā

Siguldas novada pašvaldība Raiņa parku papildinājusi ar jaunu bērnu aktīvās atpūtas laukumu – līdzās pieaugušo āra trenažieru laukumam ir izveidots jauns āra trenažieru laukums mazajiem parka apmeklētājiem, dodot iespēju turpmāk vienlaicīgi vingrot visai ģimenei.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, jaunā bērnu laukuma izmaksas ir 8500 eiro.

Jaunizveidotajā laukumā bērniem pieejams triecienabsorbējošs gumijas seguma laukums, kurā novietoti četri jauni aktīvās atpūtas elementi – trīs kombinētie trenažieri, kas vienlaicīgi ļauj darboties pieciem bērniem no trīs līdz septiņu gadu vecumam, un batuts, kas ir iebūvēts zemē, tādējādi mazinot iespējamo bērnu traumatismu. Bērnu batuts veidots no unikāla amortizējoša pinuma un gumijas apmales, kas pasargās bērnus no paslīdēšanas sliktos laika apstākļos. Lai izvairītos no traumām, batutā drīkst atrasties ne vairāk kā viens bērns.

Siguldas novada pašvaldība pēdējos gados ir izveidojusi, kā arī iespēju robežās uztur un pilnveido septiņus bērnu rotaļu laukumus – Jēkaba laukumā, Institūta ielā, Jaunatnes ielā, Raiņa parkā, divi laukumi izveidoti arī Allažos un Morē. Uzklausot iedzīvotāju ierosinājumus, bērnu rotaļu iekārta bērniem no divu gadu vecuma vēl šogad tiks uzstādīta arī Krimuldā. Rotaļu iekārtu, kurā tiks apvienots slidkalniņš, alpīnistu siena, divas skatu platformas, smilšu kaste, tāfele, skaitāmie kauliņi, teleskops un citi rotaļu elementi, vienlaikus varēs lietot līdz pat sešiem bērniem.

Siguldas novada pašvaldības speciālisti aicina pret bērnu rotaļu elementiem izturēties ar rūpību – katru gadu rotaļu laukumiņos tiek veikti postījumi, kas pašvaldībai izmaksā vairākus tūkstošus eiro, liedzot veikt lielākas investīcijas rotaļu laukumu pilnveidošanā. Gadījumos, kad iekārtas tiek bojātas vai neatbilstoši lietotas, pašvaldības speciālisti lūdz vecākus nebūt vienaldzīgiem un aizrādīt līdzcilvēkiem vai nepieciešamības gadījumā informēt Siguldas novada Pašvaldības policiju.