Ziņas

Sabiedrība

Siguldas novadā veikts vairāku ielu un iekšpagalmu remonts

Siguldas novadā šajā sezonā veikts vairāku ielu asfaltbetona seguma remonts, iekšpagalmu sakārtošana un teritorijas labiekārtošanas darbi. Savukārt vēl līdz ziemas sākumam turpināsies atsevišķu ceļu sakārtošana novadā – remontdarbi Dārza ielā un citās ielās, kā arī tiks ierīkots autobusu pieturu apgaismojums Allažmuižā un Stīveros.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, patlaban vēl turpinās Dārza ielas remontdarbi posmā no Televīzijas ielas līdz Nītaures ielai – tiek veikta ceļa asfalta seguma pārbūve, kā arī lietusūdens kanalizācijas sistēmas rekonstrukcijas darbi. Satiksmes organizēšanai Dārza ielā uzstādīts luksofors, kas ļauj satiksmi virzīt pa vienu joslu. Labvēlīgos laikapstākļos gan kanalizācijas sistēmas, gan asfalta seguma atjaunošanas darbi tiks pabeigti vēl šogad. Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā ielai tiks uzklāta apakšējā asfaltseguma kārta, bet darbi pabeigti nākamgad. Dārza ielas remontdarbu izmaksas ir 281 016 eiro, saskaņā ar iepirkumu procedūras rezultātiem darbus veic SIA “Limbažu ceļi”.

Vēl šoruden turpinās darbs pie autobusu pieturu apgaismojuma ierīkošanas Allažmuižā un Stīveros, nesen pabeigta autobusu pieturas labiekārtošana Ķiparos. Tāpat tuvākajā laikā plānots veikt caurtekas izbūvi Doņu ielā, savienojot ielu, kurai šobrīd pa vidu atrodas Kraukļupīte, liedzot to šķērsot ar automašīnu.

Oktobrī pabeigts darbs pie Pils ielas asfaltbetona seguma remonta un ceļa apmaļu nomaiņas. Pils ielas asfalta seguma atjaunošanas darbu izmaksas ir 76 326 eiro, saskaņā ar iepirkumu procedūras rezultātiem darbus veica SIA “Limbažu ceļi”.

Noslēgumam tuvojas arī Jāņa Čakstes, Leona Paegles, Lakstīgalas un Pils ielas posmu asfaltbetona seguma vienlaidus remonts. Darbus veic SIA “Lemminkainen Latvija”, remonta izmaksas ir 59 323 eiro.

Allažos noslēgusies gājēju ietves izbūve Zaļkalna ielā, savukārt Klusajā ielā atjaunota daļa brauktuves un izveidota jauna, apgaismota gājēju pāreja. Kopējā pagasta centrā veikto labiekārtošanas būvdarbu summa ir 46 224 eiro, darbus veica SIA “Imberteh”. Zaļkalna ielā izveidota droša, apgaismota gājēju ietve, kā arī veikti labiekārtošanas darbi – iedzīvotāju ērtībām uzstādīts soliņš. Zaļkalna un Klusās ielas krustojumā ir uzlabota satiksmes un gājēju drošība – sabiedriskā transporta pieturvieta pārcelta pāris metru tālāk, lai nodrošinātu ērtu sabiedriskā transporta apstāšanos pieturvietā, kā arī izveidota gājēju pāreja, un tagad arī diennakts tumšajā laikā krustojums ir labi pārskatāms, jo abās brauktuves pusēs izvietots apgaismojums. Daļa Klusās ielas – posmā no krustojuma līdz pārtikas preču veikalam Zaļkalna ielā 1 – ir paplašināta un noasfaltēta, jauns asfalta segums uzklāts arī autostāvvietā pie veikala.

Pabeigts darbs arī pie Mednieku ielas posma asfaltbetona seguma vienlaidus remonta. Darbus par 24 021 eiro veica SIA “Lemminkainen Latvija”.

Ap hosteli “Kaba” Puķu ielā pie Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra veikts apbraucamā ceļa remonts, un tam uzbērtas šķembas. Cīruļu un Kuršu ielas posmā veikta ceļa posma izbūve.

Ar pašvaldības līdzfinansējumu veikta iekšpagalmu labiekārtošana Leona Paegles ielā 12 un Leona Paegles ielā 4 – izbūvēti auto stāvlaukumi, kā arī labiekārtota daudzdzīvokļu māju teritorija. Pašvaldība atgādina, ka daudzdzīvokļu namu infrastruktūras sakārtošanas projektiem 2016.gadam iespējams pieteikties līdz 15.novembrim.

Šobrīd Īpašumu, būvniecības un investīciju pārvaldes speciālisti jau gatavojas autoceļu ziemas uzturēšanas sezonai, kā arī pēc aktīvo rudens darbu pabeigšanas sāksies darbs pie iepirkuma izsludināšanas Televīzijas un Līvkalna ielas asfaltseguma pārbūvei, kuru plānots veikt 2016.gadā.