Ziņas

Sabiedrība

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs saņēmis “Q-Latvia” kvalitātes zīmi

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs saņēmis kvalitātes zīmi “Q-Latvia”, kas apliecina tās saņēmēja sniegto pakalpojumu augsto kvalitāti, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Latvijas tūrisma pakalpojumu kvalitātes sistēmas “Q-Latvia” kvalitātes zīmi informācijas centram šodien pasniedza Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs.

“Šīs kvalitātes zīmes saņemšana iezīmē vienu no lielākajiem 2015.gada mērķiem Siguldas tūrisma nozarē – kvalitātes stiprināšanu tūrisma pakalpojumu sniedzēju vidū,” norāda pašvaldības aģentūras “Siguldas Attīstības aģentūra” direktore Laura Konstante.

Kvalitātes sistēma “Q-Latvia” ir izveidota ar mērķi celt viesmīlības kultūru un tūrisma pakalpojumu kvalitāti, lai veicinātu tūrisma pakalpojumu sniedzēju konkurētspējas un reputācijas pieaugumu. Kvalitātes zīmi piešķir uz pieciem gadiem.

Kvalitātes zīmes pretendentus daudzpusīgi novērtē komisija, kuru veido Tūrisma attīstības valsts aģentūras un Ekonomikas ministrijas Tūrisma nodaļas speciālisti, Latvijas naktsmītņu un reģionālo tūrisma asociāciju deleģēti pārstāvji un Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociācijas pārstāvji.

Pieņemot lēmumu par kvalitātes zīmes piešķiršanu, tiek vērtēta tūrisma pakalpojumu kvalitātes pamatprincipu apgūšana, darba pašnovērtējums un rīcības plāns darba uzlabošanai. Īpaša novērtējuma sadaļa ir tā, kuru aizpilda “slepenais viesis”, kas apmeklē tūrisma pakalpojumu uzņēmumus kā vienkāršs klients un uz savas ādas pārbauda pakalpojumu kvalitāti.

LETA