Ziņas

Sabiedrība

Siguldas novadā sasniegts jaundzimušo novadnieku rekords

Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļā ir sasniegts jauns jaundzimušo novadnieku rekords – 2014.gadā Siguldas novadā reģistrēti 250 jaundzimušie novada iedzīvotāji -120 zēni un 130 meitenes, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jurkāne.

Kopš 2006.gada Siguldas novadā dzimstības un demogrāfiskie rādītāji ir ar pozitīvu tendenci. 2013.gadā Siguldas novadā tika reģistrēti 247 novadnieki, savukārt 2012.gadā – 221.

Kā atzīst Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (RA), dzimstības pieaugums un tas, ka arvien vairāk jauno ģimeņu izvēlas Siguldu par savu dzīvesvietu, liek arī pašvaldībai nopietni domāt par kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu jaunajiem iedzīvotājiem.

“Pērn atvērām jaunu sākumskolu, šī gada sākumā durvis vēra vēl viens jauns bērnudārzs, savukārt Siguldas Valsts ģimnāzijai un Allažu pamatskolai tiek gatavoti renovācijas tehniskie projekti,” stāsta Mitrevics, uzsverot, ka pašvaldība jaunās novadnieku ģimenes atbalsta ar vienu no lielākajiem jaundzimušo pabalstiem Latvijā – 320 eiro.

Kopš 2012.gada domes priekšsēdētājs svinīgā pasākumā “Esmu dzimis Siguldas novadā” sveic novadā dzimušos novadniekus un viņu ģimenes. Mazie novadnieki kā dāvinājumu no pašvaldības saņem īpaši veidotas monētas, kurās iegravēts novada ģerbonis un mazuļa dzimšanas gads. 2014.gada otrajā pusgadā dzimušie mazuļi un viņu ģimenes tiks godinātas 2015.gada 7.februārī.

Interneta portāla “NeoGeo.lv” pētījums liecina, ka Sigulda ir vienīgā no 20 pēc iedzīvotāju skaita lielākajām Latvijas pilsētām, kurā kopš 1990.gada, lai arī neliels, plus 1%, bet ir iedzīvotāju pieaugums.

LETA