Ziņas

Sabiedrība

Siguldas novada pašvaldība izveidojusi pakalpojumu portālu “e.sigulda.lv”

Šodien Siguldas novada pašvaldība atklājusi Siguldas novada pašvaldības pakalpojumu portālu “e.sigulda.lv”, kurā novadnieki var saņemt 16 pašvaldības e-pakalpojumus, iegūt informāciju par pašvaldībā piedāvātajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, nepieciešamajiem dokumentiem, kā arī iesniedzamajām veidlapām, aģentūru LETA informēja Siguldas novada domes Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītājas vietniece Liene Jurkāne.

“Siguldas novada pašvaldība kļūst arvien mūsdienīgāka un iedzīvotājiem pieejamāka. Jaunais pašvaldības e-pakalpojumu portāls ir iespēja īstenot ātrāku saziņu ar pašvaldību iedzīvotājam izdevīgā laikā un vietā, tādēļ aicinu novadniekus būt drosmīgiem un izmantot elektroniskās vides priekšrocības. Pie tam e-pakalpojumu portāls ir tikai viens no inovatīvajiem risinājumiem pašvaldības darbā – jau šogad izmaiņas un programmas tehniska pilnveidošana plānota arī Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas karšu programmai,” atklāj Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Patlaban pašvaldība e-pakalpojumu sadaļā piedāvā 16 e-pakalpojumus – saņemt izziņu par personas deklarēto dzīvesvietu, reģistrēt bērnu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu rindā, mainīt bērnudārzu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu rindā, saglabāt vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu rindā, izstāties no pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu rindas, informēt pašvaldību par privāto bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju (auklīti vai privāto pirmsskolas izglītības iestādi), saņemt vai pagarināt daudzbērnu ģimenes statusu, saņemt juridisko konsultāciju, saņemt izziņu par nekustamā īpašuma atļauto izmantošanu, piešķirt īpašumam adresi, saņemt izziņu par adresi, saņemt izziņu par nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu, saņemt paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokli e-pastā, pārvirzīt pārmaksātu nekustamā īpašuma nodokļa summu, saņemt atpakaļ pārmaksātu nekustamā īpašuma nodokli, kā arī saņemt atļauju izmantot mazizmēra kuģošanas līdzekli Jūdažu ezerā.

Tāpat portālā pieejama informācija par Siguldas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu reģistru, koku zāģēšanas kalkulatoru un Siguldas novada bibliotēku kopkatalogu. Iedzīvotāju ērtībām “e.sigulda.lv” ir iespēja aplūkot arī pašvaldības piedāvāto pakalpojumu aprakstus un aizpildīt iesniegumu veidlapas trīs dažādos formātos.

Lai saņemtu Siguldas novada pašvaldības e-pakalpojumus, iedzīvotājiem būs nepieciešams autorizēties ar internetbankām (“Swedbank”, “Citadele”, “Norvik banka”, “Nordea”, “DNB”), izmantojot e-parakstu vai eID karti.

E-pakalpojumi Latvijas iedzīvotāju ikdienā ieņem arvien nozīmīgāku vietu, to apliecina arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas uzsāktā informatīvā kampaņa, lai popularizētu kopumā vairāk nekā 300 valsts e-pakalpojumu un mudinātu iedzīvotājus izvēlēties e-pakalpojumus kā primāro saziņas veidu ar valsti, izmantojot portālu “latvija.lv”.

Pašvaldības pakalpojuma portālu izveidoja pašvaldības IT nodaļa, portāla dizaina izstrādi un sasaisti ar dokumentu vadības sistēmu iepērkot kā ārpakalpojumu. Portāla izveide pašvaldībai izmaksāja nepilnus 4000 eiro bez PVN.

LETA