Ziņas

Sabiedrība

Siguldas iedzīvotājus aicina uz tikšanos par siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu

Lai uzklausītu Siguldas iedzīvotāju viedokli par SIA “Wesemann-Sigulda” iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu, kas paredz tarifa samazinājumu līdz pat 11,09%, 29.jūnijā plkst.12 Siguldas novada Kultūras centrā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija aicina uz tikšanos.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, sanāksmē, kurā aicināti piedalīties siltumenerģijas lietotāji, SIA “Wesemann-Sigulda” pilnvarotais pārstāvis iepazīstinās ar siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu būtību un ekonomisko pamatojumu.

Sanāksmes dalībniekiem tiks dota iespēja uzdot jautājumus un izteikt savus priekšlikumus, kā arī ieteikumus par iecerēto tarifu projektu. Interesenti dalību sanāksmē līdz 28.jūnijam var pieteikt, zvanot pa tālruni 67873187 vai rakstot e-pastā “peteris.dzintars@sprk.gov.lv”.

Jau ziņots, ka SIA “Wesemann-Sigulda” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedzis siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifa projektu, kas paredz tarifa samazinājumu par 7,75%.

Ar pašreizējo dabasgāzes tirdzniecības cenu – 149,4 eiro par 1000 kubikmetriem – plānotais siltumenerģijas gala tarifs Siguldas novadā ir 60,81 eiro par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Iepriekš tas bija 65,92 eiro bez PVN.

Siltumenerģijas gala tarifs ir noteikts tabulas veidā dabasgāzes tirdzniecības cenu diapazonam no 128,06 līdz 362,83 eiro par 1000 kubikmetriem. Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainīsies arī siltumenerģijas gala tarifs.

Piedāvātais tarifs varētu stāties spēkā ar 1.oktobri. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar mainīgo un pastāvīgo izmaksu izmaiņām, pārdotās siltumenerģijas apjoma izmaiņām, zudumu samazinājumu un tarifa pārapstiprināšanu atbilstoši spēkā esošajai tarifu metodikai, izdalot atsevišķi siltumenerģijas ražošanas tarifu, siltumenerģijas sadales un pārvades tarifu un siltumenerģijas tirdzniecības tarifu.