Ziņas

Sabiedrība

Siguldas domes priekšsēdētājs: Nepieciešams precizēt atsevišķus pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modeļa rādītājus

Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (“Reģionu alianse”) uzskata, ka šobrīd izstrādātā pašvaldību finanšu izlīdzināšanas (PFI) modeļa pamatprincipi ir atbalstāmi, vēl precizējot atsevišķus rādītājus, kas ietekmēs finanšu aprēķina metodiku.

Viņš aģentūrai LETA atklāja, ka no Siguldas novada pašvaldības puses ir svarīgi saglabāt aprēķina metodikas sadaļu šobrīd esošā finansējuma apjomā, kas skar bērnus un skolēnus, jo šie izdevumi Siguldas novada pašvaldībai ir visapjomīgākie un ilgtermiņā visnozīmīgākie valstī kopumā.

Jau ziņots, ka PFI modelis izstrādāts finanšu ministra vadībā, sadarbojoties un ieklausoties pašvaldību vadītāju ieteikumos ministra izveidotajā Konsultatīvajā padomē par pašvaldību finanšu jautājumiem, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

Jaunā modeļa mērķis ir nodrošināt reģionāli sabalansētu un līdzsvarotu resursu pieejamību visām pašvaldībām. Tāpat paredzēts, ka PFI modelis veicinās pašvaldību ieinteresētību attīstīt saimniecisko darbību savā teritorijā, jo nodokļu ieņēmumu pieaugums visām pašvaldībām dos arī izlīdzināto ieņēmumu pieaugumu. Vienlaikus tiek būtiski vienkāršota modeļa aprēķina formula. Tajā saglabāti arī labākie pašreizējās sistēmas principi.

LETA