Ziņas

Sabiedrība

Siguldā veidos ģimenes ārstu klīniku

Sākts darbs pie Ģimenes ārstu klīnikas izveides projekta Siguldas poliklīnikā, informē Siguldas novada dome. Lai nodrošinātu kvalitatīvus ģimenes ārstu un pediatra pakalpojumus, un iespēju tos apmeklēt novada iedzīvotājiem ērtā laikā, pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (“Reģionu alianse”) iniciējis pilotprojektu “Ģimenes ārstu klīnikas izveide Siguldas poliklīnikā”, ko plānots realizēt, sadarbojoties ar SIA “Siguldas slimnīca”.

Pilotprojektā plānots Siguldas poliklīnikā izveidot Latvijā unikālu brīvprātīgi apvienojušos ģimenes ārstu klīniku, nodrošinot novadniekiem pieeju ģimenes ārstiem arī darba dienu vakaros un sestdienās. Iecerēts, ka klīnikā būs pieejams pašvaldības apmaksāts pediatrs, kura pakalpojumi novada iedzīvotājiem būs pieejami bez ģimenes ārsta nosūtījuma.

“Novadā, kuru raksturo stabili dzimstības rādītāji, kvalitatīva izglītība un plašas brīvā laika pavadīšanas iespējas, šobrīd iztrūkstošais posms ir jaundzimušajiem un bērniem nodrošināts brīvi pieejams pediatra pakalpojums. Lai ģimenes ārsti droši varētu uzņemties atbildību par visiem ģimenes locekļiem, īpaši brīžos, kad pasaulē nāk jaundzimušais, brīvi, bez ģimenes ārsta norīkojuma pieejami pediatra pakalpojumi būs ieguvums mūsu ģimenēm un arī pašiem ģimenes ārstiem,” uzskata Mitrevics.

Strādājot pie mūsdienīgas un ērtas klientu apkalpošanas sistēmas, plānots izveidot arī reģistratūru ar elektronisku pieteikšanās sistēmu, tādējādi atvieglojot pierakstīšanās procesu un ietaupot iedzīvotāju laiku.

Novada ģimenes ārsti aicināti uz ieceres apspriešanas sanāksmi 23.oktobrī plkst.16 Siguldas slimnīcas aktu zālē.