Ziņas

Sabiedrība

Siguldā uzlabo jaunā serpentīna ceļa infrastruktūru

Šonedēļ Gaujas nacionālā parka teritorijā Siguldā sākta jaunā serpentīna ceļa, kas ved no Svētku laukuma līdz Gaujas tiltam, infrastruktūras uzlabošana pēc ziemas sezonas.

Kā aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Inese Pabērza, darbus DAP uzdevumā garantijas laikā veic SIA “Ventars”.

Objektā sākta nogāžu nostiprināšana, kur rudens un ziemas sezonā izveidojušies noslīdējumi, un bruģa seguma atbrīvošana no augsnes. Tiek tīrītas un sakārtotas arī ūdens savākšanas sistēmas, kā arī izskalotajās ceļa vietās tiek nostiprināts un atjaunots seguma pamats.

Ņemot vērā nogāzes reljefu, kurā serpentīns izbūvēts, atsevišķiem stāvākiem tā posmiem ir nepieciešami uzlabojumi, lai izmantošanu padarītu ērtāku un drošāku. DAP jau vērsusies pie būvnieka, lai tuvākā laikā tiktu veikti visi nepieciešamie uzlabojumi un serpentīnu pilnībā varētu nodot lietošanā Gaujas nacionālā parka apmeklētājiem.

Darbu laikā gājēju plūsma serpentīna ceļā būs ierobežota.

Jau ziņots, ka, iestājoties pavasarīgākiem laika apstākļiem, Gaujas nacionālajā parkā Siguldā novērojami bojājumi dabas tūrisma infrastruktūrā – gan pērn izbūvētajos objektos, gan senāk tapušās takās un atpūtas zonās. DAP speciālisti sākuši teritoriju apsekošanu, defektu, bojājumu novēršanu un aicina dabas tūristus informēt par novērotajām nebūšanām.