Ziņas

Sabiedrība

Siguldā sāksies publiskā apspriešana par Strēlnieku, Pulkveža Brieža ielas un Vidzemes šosejas krustojumu zonas lokālplānojumu

Siguldas novada pašvaldībā no šodienas līdz 1.jūlijam izsludināta publiskā apspriešana par lokālplānojumu, kura mērķis ir uzlabot satiksmes infrastruktūru Strēlnieku, Pulkveža Brieža ielas un Vidzemes šosejas krustojumu zonā.

Kā aģentūru LETA informēja Siguldas novada domes Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja Diāna Vītola, lokālplānojuma laikā paredzēts grozīt Siguldas novada teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus, grozot atļauto plānoto izmantošanu un apbūves parametrus.

Informāciju par lokālplānojuma izstrādi interesenti var saņemt Siguldas novada pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldē, tāpat lokālplānojuma projekta sējumi pieejami pašvaldības administrācijās.

Rakstiskus priekšlikumus un ieteikumus var iesniegt Siguldas novada būvvaldē publiskās apspriešanas laikā, iesniegumā norādot vārdu, uzvārdu un adresi, bet juridiskajām personām – nosaukumu, adresi un reģistrācijas numuru.

LETA jau informēja, ka Siguldas novada dome nolēmusi uzlabot satiksmes infrastruktūru Strēlnieku, Pulkveža Brieža ielas un Vidzemes šosejas krustojumu zonās, aģentūra LETA iepriekš noskaidroja pašvaldībā.

Pieņemts lēmums, ka satiksmes infrastruktūra Vidzemes šosejas (autoceļa A2), Pulkveža Brieža ielas un Strēlnieku ielas krustojumu zonā šobrīd vairs neatbilst tādam autotransporta plūsmas noslogojumam, kāds vērojams ne tikai atsevišķos gadījumos, kad Siguldu apmeklē īpaši liels cilvēku skaits (dažādi sporta un kultūras pasākumi, kā arī tradicionāli sezonāli notikumi, zelta rudens), bet arī ikdienā.

Tā kā paredzēts pieslēgums pie valstij piederoša autoceļa, nepieciešams izstrādāt teritorijas plānošanas dokumentu, tādēļ pašvaldība nolēma sākt lokālplānojuma izstrādi, kurā tiks risināts šis pilsētbūvnieciskās plānošanas jautājums.

Krustojumu zonas projektēšanu pašvaldība paredzējusi sākt pēc lokālplānojuma izstrādes pabeigšanas 2017.gadā. Līdz ar to pārbūves izmaksas pagaidām nav noteiktas, bet tās tiks noteiktas, kad tiks izstrādāts 2017.gada budžets.

Lokālplānojuma izstrādes galvenais ieguvums būs papildu nogriešanās josla no Pulkveža Brieža ielas uz automaģistrāli A2 virzienā uz Rīgu. Krustojuma pārbūves rezultātā iegūs autobraucēji un krustojumu šķērsojošie gājēji.