Ziņas

Sabiedrība

Siguldā plāno samazināt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifu

SIA “Wesemann-Sigulda” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedzis siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifa projektu, kas pie šī brīža dabasgāzes tirdzniecības cenas paredz tarifa samazinājumu par 7,75%.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, pie esošās dabasgāzes tirdzniecības cenas – 149,4 eiro par 1000 kubikmetriem – plānotais siltumenerģijas gala tarifs Siguldas novadā ir 60,81 eiro par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Iepriekš tas bija 65,92 eiro bez PVN.

Siltumenerģijas gala tarifs ir noteikts tabulas veidā dabasgāzes tirdzniecības cenu diapazonam no 128,06 līdz 362,83 eiro par 1000 kubikmetriem. Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainīsies arī siltumenerģijas gala tarifs.

Piedāvātais tarifs varētu stāties spēkā ar 1.oktobri. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar mainīgo un pastāvīgo izmaksu izmaiņām, pārdotās siltumenerģijas apjoma izmaiņām, zudumu samazinājumu un tarifa pārapstiprināšanu atbilstoši spēkā esošajai tarifu metodikai, izdalot atsevišķi siltumenerģijas ražošanas tarifu, siltumenerģijas sadales un pārvades tarifu un siltumenerģijas tirdzniecības tarifu.