Ziņas

Sabiedrība

Siguldā pārbūvēs divus apļveida kustības krustojumus

Lai uzlabotu satiksmes organizāciju un paaugstinātu satiksmes dalībnieku drošību, novada pašvaldība izsludinājusi būvniecības iepirkumus par divu apļveida kustības krustojumu pārbūvi Siguldā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, mūsdienu prasībām atbilstoša apļveida krustojuma izbūve plānota Pils, Cēsu un Līvkalna ielas krustojumā, kā arī Pulkveža Brieža un Vildogas ielas krustojumā. Būvniecības iepirkumu piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir 4.novembris. Abus nozīmīgos satiksmes infrastruktūras attīstības projektus plānots pabeigt līdz 2017.gada vasarai.

Pils, Cēsu un Līvkalna ielas apļveida krustojumā pie Krišjāņa Barona pieminekļa tiks izbūvēts jauns asfaltsegums 1905 kvadrātmetru (m²) platībā, bet satiksmes drošības uzlabošanas nolūkos tiks izveidotas drošības saliņas uz ielu brauktuvēm pirms apļveida krustojuma, kā arī gājēju aizsargbarjera. Tāpat tiks pārcelti trīs apgaismes stabi un veikta divu komunikāciju aku nomaiņa un pieregulēšana brauktuves virsmai. Pēc apļveida krustojuma pārbūves plānots uzstādīt 35 ceļa zīmes un uzklāt ceļa horizontālo marķējumu. Tāpat tiks veikti apzaļumošanas darbi vairāk nekā 550 m² apjomā un, rūpējoties par pievilcīgu pilsētvidi, izveidoti dekoratīvie stādījumi.

Savukārt Pulkveža Brieža un Vildogas ielas apļveida krustojuma pārbūves laikā tiks veikta jauna asfaltseguma izbūve 1590 m² platībā, nomainītas un brauktuves virsmai pieregulētas piecas komunikāciju akas. Pēc apļveida krustojuma pārbūves plānots uzstādīt 24 ceļa zīmes, kā arī uzklāt horizontālo ielu marķējumu. Tāpat tiks veikti apzaļumošanas darbi 680 m² apjomā, kā arī izveidoti apstādījumi.