Ziņas

Izklaide

Siguldā notiks ziemas festivāls “Vairāk sporta. Vairāk mākslas. Vairāk izklaides”

Siguldā no šodienas, 13.marta, līdz svētdienai, 15.martam, notiks ziemas festivāls “Vairāk sporta. Vairāk mākslas. Vairāk izklaides”, aģentūru LETA informēja Siguldas novada domes Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītājas vietniece Liene Jurkāne.

Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” šodien plkst.16 notiks zīmējumu teātra, improvizācijas teātra un multimediju mākslas darbnīcu prezentācijas, kā arī jaunradītās filmas demonstrācija un zīmējumu teātra izrāde “7 pasakas par Ņukucīti”, ko attēlos gleznotāja Anda Lāce, laikmetīgās dejas solo – Agnese Bordjukova un teicējs Varis Klausītājs.

Plkst.19 simboliska festivāla atklāšana uz Siguldas novada Kultūras centra jumta ar “Dzelzs Vilka” mūziķa Kaspara Tobja muzikālo performanci “Zili stikli, zaļi ledi”, Sandija Semjonova filmas “Leģenda Dinamo” seanss kinozālē un tikšanās ar Sandi Ozoliņu, kā arī starptautiskā leļļu izstāde “Ziemas sapņi”. Sestdien, 14.martā, visi tiek aicināti uz ziemas sporta veidu sezonas lielo noslēguma pasākumu Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē no plkst.12 līdz 19. Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē būs iespēja vērot Latvijas čempionātu bobslejā, nobraucienus ar lāpstu, slidotāju paraugdemonstrējumus, Saeimas frakciju vučko nobraucienus, kā arī komandu supersacīkstes (bobslejs, skeletons, nobraucieni ar lāpstu). Par izklaidēm bērniem un pieaugušajiem rūpēsies DJ Toms Grēviņš un grupa “Neon Saturdays”.

Plkst.15 Siguldas novada Kultūras centa kinozālē Arvīda Krieva dokumentālā filmas Mārtiņa Freimaņa piemiņai “Freimis. Mārtiņš Freimanis” seanss.

Plkst.17.00 Siguldas novada Kultūras centa kinozālē tiks rādīta Semjonova filma “Leģenda Dinamo”. Festivāla noslēguma pasākums svētdien, 15.martā, Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā gaidīs siguldiešus un viesus no plkst.12 līdz 17.

Sigulda sagaidīs pavasari slidojot – Stacijas laukumā visu festivāla laiku darbosies slidotava, kuras saimnieka lomā būs iejuties Salatētis. Būs pieejama arī slidu noma.

Raiņa gadu aizsākot, apmeklētāji varēs vērot, kā top gigantiskas kokmateriālu skulptūras “Stikla kalnā”, materializējoties astoņu mākslinieku fantāzijām.

Plkst.14 notiks Agneses Rakovskas grupas “Triānas parks” koncerts, bet visa festivāla muzikālais noformējums tapis kopā ar Radio7.

Siguldas piektais ziemas festivāls izskanēs ziemas džeza noskaņās – grupa “Jakob Noiman Festival Band” uzstāsies koncertzālē “Baltais flīģelis” plkst.19. Programmā džeza melodijas, ebreju un Balkānu tautu mūzika.

LETA