Ziņas

Izklaide

Siguldā notiks ikgadējā Latvijas Stādu parāde

1.maijā un 2.maijā Siguldas Svētku laukumā notiks 12.Latvijas Stādu parāde, kas vienlaikus atklāj dārzkopju aktīvās sezonas sākumu un tāpēc to iecienījuši Latvijas dārzkopji – gan amatieri, gan profesionāļi, – jo tieši šajā reizē katrs var atrast sev kārotos stādus un visu nepieciešamo savam dārzam.

Kā aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jurkāne, stādu parādē piedalās tikai stādu audzētāji no Latvijas, tā popularizējot un izceļot tieši Latvijas stādu audzēšanas nozari.

“Esam gandarīti, ka Stādu audzētāju biedrība ir izvēlējusies Siguldu kā Stādu parādei atbilstošāko norises vietu un atzinusi Siguldas novada pašvaldību par uzticamu sadarbības partneri. Ik gadu šis pasākums pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Šogad Stādu parāde Siguldā notiks jau piekto gadu, nemainīgi piedāvājot divas piepildītas dienas atpūtai un izklaidei, kā arī labāko satikšanās vietu tirgotājiem un dārzu īpašniekiem,” atklājusi Siguldas novada Domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos Līga Sausiņa.

Visiem Stādu parādes apmeklētājiem no plkst.11 būs iespēja atpūsties un izklaidēties dažādās aktivitātēs. 12.Latvijas Stādu parādi iegavilēs folkloras kopa “Senleja”, ieskandinās pūtēju orķestris, bet uz dejām aicinās Siguldas novada deju kolektīvi.

Ziemā iztērētā enerģija tiks uzņemta ar Rūtas Zaļajiem dabas stādu kokteiļiem, pavasara saules starus modinās ar “Siguldas novada Cāļa 2015” un vokālās studijas “Siguldiņa” dziesmām. Tradicionāli Stādu parādes laikā tiek organizēts arī Latvijas amatniecības un lauksaimniecības izstrādājumu gadatirgus. Šogad tajā piedalīsies 100 amatnieki, kuri izstrādājumus gatavo pašrocīgi, izmantojot idejas, kas gūtas no latviešu tautas arheoloģiskā un etnogrāfiskā mantojuma, kā arī Latvijas lauku saimniecības, kuras audzē lauksaimniecības produkciju, un individuālie pārtikas produktu ražotāji.

Ik gadu Latvijas Stādu parāde Siguldā ir nozares apmeklētākais pasākums, kas pulcē lielāko daļu Latvijas stādu audzētāju, turklāt pasākums divu dienu garumā apmeklētājiem ir bez maksas. Šogad pasākuma tēma ir tradicionālās Latvijas lauku sētas atspoguļojums, kas tiks veidots Siguldas Svētku laukuma centrā. Iedvesmu no izveidotā maketa varēs smelties ikviens apmeklētājs. Tāpat jau ierasti Siguldas novada Kultūras centra speciālisti rūpēsies par patīkamu un jautru noskaņu pasākuma dienās.

LETA