Ziņas

Sports

Siguldā notiks foto orientēšanās sacensības “Stikla skrējiens Siguldā”

Trešdien, 20.aprīlī, Siguldā notiks foto orientēšanās sacensības “Stikla skrējiens Siguldā”, aģentūru LETA informēja Dace Jansone.

Foto orientēšanās sacensības Siguldā notiks pirmo reizi, lai pilsētnieku un pilsētas viesu vidū popularizētu stikla šķirošanu un atbildīgu attieksmi pret vidi.

“Mēs aicinām ģimenes, bērnus, jauniešus, darba kolēģus un arī pilsētas viesus piedalīties “Stikla skrējienā”. Skrējiens ir lieliska iespēja ikvienam dalībniekam apvienot lietderīgo, veselīgo un patīkamo – sportiskā noskaņojumā, svaigā gaisā praksē uzzināt stikla šķirošanas konteineru atrašanās vietas Siguldas pilsētā. Mūsu pilsēta pamatoti var lepoties ar ļoti labi izveidotu infrastruktūru atkritumu šķirošanai, un sacensību dalībnieki to varēs arī izbaudīt praksē,” uzskata Siguldas pilsētas SIA “Jumis” direktors Edgars Mūrnieks.

“Šogad mēs – “Latvijas Zaļais punkts” kopā ar “Rimi Latvia” – esam apvienojušies zem viena saukļa “Mēs šķirojam. Pievienojies mums!”. Ar šo “Stikla skrējienu Siguldā” sākam šķirošanas veicināšanas foto orientēšanās sacensības, kas norisināsies šajā pavasarī un vasarā piecpadsmit Latvijas pilsētās. Aicinu visus iesaistīties un piedalīties šajās sacensībās, jo tas ir lielisks veids gan pavadīt labi laiku svaigā gaisā, aktīvi izkustoties, gan iepazīt savu pilsētu un iespējas šķirot, gan arī pacīnīties par lieliskām balvām,” iedrošinājis AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis.

Skrējiena “dalības maksa” ir stikla pudele vai burka no katra komandas dalībnieka, kas būs jāiemet Runājošajā stikla šķirošanas konteinerā pie reģistrēšanās punkta.

“Stikla skrējiena” noteikumi paredz, ka dalībniekiem vienas stundas laikā ir jānofotografējas vismaz pie desmit kontrolpunktiem – stikla šķirošanas konteineriem Siguldas pilsētā. Distanci drīkst veikt, skrienot vai braucot ar velosipēdu.

Reģistrēšanās un skrējiena starts tiks dots pļavā pie Krišjāņa Barona pieminekļa, kur atradīsies AS “Latvijas Zaļais punkts” un pilsētas SIA “Jumis” telts ar Runājošajiem stikla un plastmasas šķirošanas konteineriem. Pasākuma laikā šeit varēs uzzināt gan par atkritumu šķirošanu, gan par videi draudzīgu dzīvesveidu. Par mūziku rūpēsies “DJ Cimo”.

Reģistrācija foto orientēšanās sacensībām sāksies plkst.12.30, bet “Stikla skrējiena Siguldā” starts tiks dots plkst.13. Sacensības ilgs vienu stundu.

Par balvām rūpējas “Rimi Latvia”. Galvenā balva – dāvanu karte 100 eiro vērtībā no “Rimi” tiks izlozēta starp komandām, kas būs izpildījušas “Stikla skrējiena” noteikumus – stundas laikā nofotografējušās vismaz pie desmit stikla šķirošanas konteineriem. Savukārt komanda, kura būs atnesusi visvairāk pudeļu un burku, saņems dāvanu grozu no “Rimi” 50 eiro vērtībā, kā arī atraktīvākā komanda saņems speciālbalvu no pilsētas SIA “Jumis” 50 eiro vērtībā.

Pieteikties foto orientēšanās sacensībām iespējams pilsētas SIA “Jumis” mājaslapā “www.jumis.lv” vai AS “Latvijas Zaļais punkts” mājaslapā “www.zalais.lv”.

“Stikla skrējiens Siguldā” tiek rīkots sadarbībā ar veikaliem “Rimi Latvia”, SIA “CIDO grupa” un Latvijas Orientēšanās federāciju. Foto orientēšanās sacensības notiks pasākuma “Latvijas skolu orientēšanās kausa” laikā.