Ziņas

Izklaide

Siguldā jūlijā norisināsies XII starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi “Krustceles mūzikā”

Siguldas mākslu skolā “Baltais flīģelis” no 12.jūlija līdz 21.jūlijam notiks XII starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi “Krustceles mūzikā”, informēja Rīgas Latviešu biedrības reklāmas un informācijas projektu vadītāja Krista Cērmane.

Meistarkursu mācībspēki pārstāvēs deviņas valstis – Latviju, Angliju, ASV, Austrāliju, Grieķiju, Meksiku, Šveici, Vāciju un Turciju.

Meistarkursu mērķis ir latviešu jauno mūziķu profesionālās meistarības pilnveide. Draudzīgā, neformālā darbības gaisotnē simts latviešu jaunie mūziķi no Latvijas, Eiropas un ASV kopīgi mācīsies, muzicēs un izveidos turpmākas sadarbības iespējas.

Meistarkursos notiks instrumentālās, vokālās, kameransambļa, kompozīcijas/teorijas un kora diriģēšanas meistarklases. Tiks lasītas pedagoģiskās-metodiskās un citas lekcijas. Programmu papildinās kora, orķestra, tradicionālās dziedāšanas ansambļa un laikmetīgās kamermūzikas ansambļa mēģinājumi, kā arī meistarklašu vadītāju un dalībnieku bezmaksas koncerti. Muzicējot ievērojamu Latvijas un ārvalstu mūziķu vadītajās meistarklasēs, jaunajiem mūziķiem būs iespēja attīstīt un pilnveidot mūsdienu un citu stilu mūzikas iemaņas un prasmes.

Meistarkursu ieskaņai 10.jūlijā Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notiks pasaules latviešu mākslinieku koncerts “Krustceles kamermūzikā”. Koncertā piedalīsies mūziķi Andra Dārziņa, Agnese Egliņa, Guntars Freibergs, Ēriks Kiršfelds, Ilona Kudiņa, Jānis Laurs, Gunārs Larsens, Rasma Lielmane, Antra un Normunds Vīksnes, Ventis Zilberts un dziedātāji Krišjānis Norvelis, Inga Šļubovska-Kancēviča.

Meistarkursu bezmaksas koncerti “Baltā flīģeļa” koncertzālē iesāksies ar atklāšanas koncertu 12.jūlijā plkst.17 un turpināsies katru vakaru plkst.19. Tiks piedāvāti gan mācībspēku koncerti, gan viesu mākslinieku koncerts, tradicionālais “Beztalanta vakars”, dalībnieku koncerti un noslēguma koncerts ar kora un orķestra piedalīšanos.

Meistarkursu galvenās lekcijas lasīs muzikologs Boriss Avramecs, komponists Ēriks Ešenvalds, komponiste Gundega Šmite, pianists Ventis Zilberts, muzikologs Orests Silabriedis ar komponista Pētera Vaska piedalīšanos, muzikoloģe Gunda Vaivode ar muzikoloģes Gitas Lanceres un vokālistes Anetes Stuces piedalīšanos. Savukārt meistarklašu vadītāji būs izcili mākslinieki un mācībspēki no Latvijas un ārzemēm.

Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi turpina tradīciju, kas iesākās pirms 31 gada Kanādā, kad 1985.gadā notika pirmā no trim mūzikas nometnēm “Mount Orfordas” profesionālās mūzikas nometnes telpās. Latvijā ir organizētas vienpadsmit starptautiskās latviešu jauno mūziķu nometnes-meistarkursi.