Ziņas

Sabiedrība

Siguldā darbu sākuši divi kārtībnieki-glābēji

Siguldā darbu sākuši divi kārtībnieki-glābēji, aģentūru LETA informēja Siguldas novada domes Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītājas vietniece Ginta Zīverte.

Siguldas novada pašvaldība no šā gada 1.maija pārņēma Glābšanas dienesta funkcijas, un tika izsludināts konkurss uz kārtībnieka-glābēja vakanci. Tika saņemti seši pieteikumi, un atbilstošākie kandidāti tika izvēlēti pēc kritērijiem, kas ietverti sludinājumā. Kritēriji bija, piemēram, laba fiziskā sagatavotība, prasme peldēt un nirt, pieredze līdzīgā darbā, prasme patstāvīgi organizēt darbu savas kompetences ietvaros, labas saskarsmes un komunikācijas prasmes u.c.

Kārtībnieki-glābēji jau ir sākuši darbu, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem peldsezona ir no 15.maija līdz 15.septembrim.

LETA jau informēja, ka Siguldas novada pašvaldības administrācijas amatu saraksts tiks papildināts ar amatu “Kārtībnieks-glābējs”, aģentūra LETA iepriekš noskaidroja pašvaldībā.

Šāds lēmums pieņems saistībā ar saņemto SIA “Makara tūrisma birojs” iesniegumu ar lūgumu pirms termiņa lauzt 2003.gada līgumu par Siguldas pilsētas peldvietas glābšanas funkciju veikšanu un peldvietas apsaimniekošanu, kā arī glābšanas funkciju veikšanu Siguldas peldvietā peldsezonas laikā no 15.maija līdz 15.septembrim.

Kārtībnieks-glābējs no 7.maija līdz 15.septembrim nodrošinās glābēja funkcijas Siguldas peldvietā pie Gaujas. Glābēja stundas likme ir 3,35 eiro.