Ziņas

Izklaide

Siguldā būs apskatāms Luvrā prezentēts latviešu mākslinieces darbs

Siguldā, mākslas telpā “Siguldas tornis”, no šodienas līdz 20.septembrim būs skatāma multimākslinieces Līgas Skadiņas personālizstāde “Ceļojums”, aģentūru LETA informēja mākslinieces pārstāve Aiga Zeme.

Izstādē būs apskatāms darbs, kurš šogad ir iekļauts prestižajā grāmatā “The Exposure Award” un 13.jūlijā tika prezentēts Luvrā, Francijā.

Izstādes nosaukums – “Ceļojums” – simbolizē ceļojumu, kurā nav robežu vai konkrēta galamērķa. Darbi rosina ļauties domu, izjūtu un emociju vilnim, kas pārņem mūs. Tie mūs aiznes tur, kur ikdienā neatļaujamies vai nespējam nokļūt.

Visi darbi ir tapuši ar vienkāršu fotokameru, neizmantojot attēla apstrādes programmas. Izstādē apskatāmais darbs tika izraudzīts organizācijas Ņujorkā esošās organizācijas “SeeMe” organizētajā starptautiskajā konkursā un “Exposure Award Reception” laikā kopā ar citu laureātu fotogrāfijām tika prezentēts Luvrā.

“Esmu ļoti priecīga un gandarīta, ka nepilnu divu gadu laikā, kopš esmu pievērsusies fotografēšanai, mans darbs jau tika rādīts Parīzē, Luvrā. Tas man ir liels pagodinājums, ka profesionāļi ārzemēs novērtē manu darbu un sasniegumus. Pēdējā laikā saņemu arvien jaunus piedāvājumus no dažādām valstīm, lai piedalītos ar saviem darbiem konkursos. Nākamā izstāde būs septembra sākumā Londonas Foto festivālā,” stāsta māksliniece.

Māksliniece Skadiņa ir dzimusi 1980.gadā Rīgā, bet patlaban dzīvo Turaidā. Pēdējos desmit gadus viņa pavadījusi, ceļojot ārpus Latvijas – Kiprā, Izraēlā, Anglijā. Skadiņa gan zīmē, gan glezno, bet fotografēšanai nopietni sākusi pievērsties pirms diviem gadiem. Kopš tā laika fotografēšana kļuvusi par mākslinieces aizraušanos un vienlaicīgi arī par ceļu, kā iepazīt pasauli un pašai sevi, tādējādi ļaujot noslēgties no ikdienas, dodot brīvību un iekšējo mieru.

Skadiņas personālizstādes atklāšana Siguldā notiks rīt, 28.augustā, plkst.18.