Ziņas

Sabiedrība

Siguldā atklāta Baltijas dižākā egle

Apsekojot Krimuldas muižas parku Siguldā, ir konstatēta egle, kas ir ne vien Latvijā, bet arī Baltijā diženākā, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.

Egle uzieta, apzinot Krimuldas muižas parkā augošos iespējamos dižkokus. Egles apkārtmērs ir 4,61 metrs, bet tās garums ir 45 metri. Tās vecums varētu būt 150 gadi, lēš speciālisti. Koks atrodas mežā, kas atrodas starp Krimuldas baznīcu un Krimuldas pili, dabas lieguma zonā.

Koku apsekojis sabiedriskā fonda “Dabas retumu krātuve” pārstāvis Ansis Opmanis, kurš arī apstiprinājis, ka tā ir Baltijā lielākā egle, kā arī ir starp Eiropas 30 dižākajām eglēm. Igaunijā dižākās egles stumbra apkārtmērs ir 3,52 metri, bet Lietuvas dižākajai eglei ir 3,89 metru apkārtmērs.

Egle jau ir uzmērīta un informācija ievietota dabas datu pārvaldības sistēmā “Ozols”. Plānots, ka tuvākajā laikā speciālisti attīrīs teritoriju ap koku, kā arī izvietos attiecīgas marķējuma zīmes, zaļās ozollapiņas, kas apliecina tā piederību valsts nozīmes dabas pieminekļu statusam.

Krimuldas meža parks ir bagāts ar seniem un dižiem kokiem – tajā aug gan diženas priedes, gan arī egles. Egļu vecums te lēšams ap 150 gadiem, savukārt priedes esot pat 250 gadīgas un vecākas.

LETA