Ziņas

Sabiedrība

Siguldā atklās sociālā atbalsta centru “Cerību māja”

Trešdien, 20.jūlijā, plkst.12 biedrība “Cerību spārni” Siguldas novada “Kārklos” atklās sociālā atbalsta centru “Cerību māja”, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Sociālā atbalsta centrs sniegs divus pakalpojumus – sociālo rehabilitāciju vecākiem ar mazgadīgiem bērniem pēckrīzes periodā un aprūpes un dzīves prasmju apmācībā, kā arī atelpas brīža pakalpojumu vecākiem, kuriem ir bērni, jaunieši vai pieaugušie ar invaliditāti.

Jau ziņots, ka biedrība “Cerību spārni” Siguldas novada “Kārklos” lietošanā uz desmit gadiem saņēmusi māju, zemi un saimniecības ēkas, kur izveidots sociālā atbalsta centrs “Cerību māja”. Atbalsta centrs būs diennakts pakalpojums, kurā vienlaicīgi būs iespējams uzņemt 16 klientus.

Sociālo rehabilitāciju vecākiem ar mazgadīgiem bērniem pēckrīzes periodā ir plānots sniegt laika posmā, kad palīdzība saņemta krīzes centrā, bet ar krīzes centra atzinumu un izvērtējumu vecākiem un bērniem vēl ir nepieciešama sociālā rehabilitācija un ikdienas sadzīves prasmju apgūšana, kā arī atbalsts patstāvīgas dzīves sakārtošanā.

Sociālā atbalsta centrs sniegs atbalstu vecākiem ar zemām prasmēm, kuriem ir mazi bērni, lai mācītu rūpēties par atvasēm, apgūtu dzīvesprasmes un mācītos veidot un organizēt patstāvīgu dzīvi. Atbalstu plānots sniegt arī gados jaunām māmiņām vai sievietēm, kuras gaida bērniņu un nesaņem tuvinieku atbalstu.

Atelpas brīža pakalpojumā vecāki kuriem ir bērni, jaunieši vai pieaugušie ar invaliditāti, varēs atstāt savu “rūpju bērnu” uz dienu vai ilgāku laiku, un pakalpojumā darbinieki nodrošinās šo cilvēku uzraudzību, aprūpi un organizēs saturīgi pavadītu laiku ikdienā.

Biedrības “Cerību spārni” vadība pateicas līdzcilvēkiem, kas iesaistījušies “Cerību mājas” tapšanā, palīdzot gan finansiāli un materiāli, gan arī ar darbu. Patlaban “Cerību mājai” vēl ir nepieciešami aizkari, segas, spilveni un gultas veļa. Sociālā atbalsta centra “Cerību māja” un biedrības “Cerību spārni” ziedojumu konts: biedrība “Cerību spārni”, reģ. nr. 40008078885, AS “SEB banka”, konts: LV69UNLA0050024029419.