Ziņas

Sabiedrība

Siguldā atkārtoti izpostīts “Ķeizarskats”

Viena no apmeklētāju iecienītākajām skatu vietām Gaujas nacionālajā parkā, Siguldā, “Ķeizarskats” aizvadītās nedēļas nogalē atkal cietusi no apmeklētāju vandalisma.

Ja pagājušā gada rudenī skatu vietā esošais infrastruktūras objekts – sēnītes formā būvētā nojume – tika dedzināta un nogrūsta gravā, šoreiz par ziedotāju, Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas, līdzekļiem atjaunotajā skatu vietā mehāniski lauzta un bojāta infrastruktūra – atkritumu kastei nolauzts vāks, barjerai nolauzts stabs, kā arī bojāta panorāmas skata informācija, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Inese Pabērza.

“Šī objekta bojāšana ir ne tikai materiāls zaudējums, bet arī morāls, jo “Ķeizarskats” ir tūristu vidū ļoti iecienīta un vēsturiski nozīmīga vieta. Ar to saistās būtiski notikumi arī Siguldas pilsētas dzīvē. No “Ķeizarskata” ikvienā gadalaikā skatāma gleznaina Gaujas nacionālā parka ainava. Ar nožēlu jāatzīst, ka mūsu vidū joprojām ir ļaudis, kam nerūp šīs vērtības. Turklāt īsā laikā periodā šis objekts piedzīvojis atkārtotu postīšanu,” pauda Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti aplēsuši, ka vandalisma radītie zaudējumi mērāmi vairākos simtos eiro. Tā kā strauji tuvojas aktīvā tūrisma sezona, Dabas aizsardzības pārvalde tuvākajā laikā atjaunos bojāto infrastruktūru. Taču vienlaikus iestāde aicina atsaukties ikvienu, kam varētu būt kāda informācija par veiktajiem posta darbiem “Ķeizarskatā”, zvanot uz Dabas aizsardzības pārvaldes tālruni 67509545, lai nodarījums videi un sabiedrībai nepaliktu nesodīts. Dabas aizsardzības pārvaldei pateicas visiem, kuri līdz šim ziņojuši iestādei par ļaundariem, kas posta publisko infrastruktūru dabas teritorijās.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina ikvienu dabas un kultūrvēsturisko objekta apmeklētāju būt saudzīgiem pret rūpīgi veidoto un sabiedrībai domāto infrastruktūru, lai līdz ar pavasara un aktīvās tūrisma sezonas iestāšanos baudītu dabas un kultūrvēsturiskās vērtības sakoptā vidē.

LETA