Ziņas

Sabiedrība

Siguldā atjaunota skatu vietas infrastruktūra pie Mednieku namiņa

Siguldas novadā atjaunota ainavas vērošanas vieta vienā no iecienītākajiem pastaigu un velomaršrutiem starp Krimuldas pili un Velnalas klintīm, aģentūra LETA noskaidroja Dabas aizsardzības pārvaldē.

Gaujas nacionālā parka apmeklētājiem, mērojot dabas taku, nu iespējams atpūsties vai patverties no lietus izbūvētajā nojumē, kā arī sasildīties vai pagatavot maltīti ierīkotajā ugunskura vietā. Atpūtas vieta savulaik ierīkota, jo no turienes paveras viens no padsmit skaistākajiem un gleznainākajiem skatiem uz Gaujas senieleju no Krimuldas puses. Pērn nenoskaidroti vandaļi šo atpūtas vietu nodedzināja.

Labiekārtojuma atjaunošanu atbalstījis Siguldas novada uzņēmums “Deko mulča”.

“Savulaik izveidojot Gaujas nacionālo parku, liela daļa dabas tūrisma infrastruktūras tika izveidota tieši ar sabiedrības un tā laika uzņēmēju saziedotiem līdzekļiem. Novērtējam, ka arī mūsdienās vietējie komersanti izprot dabas vērtību tuvumu un to, ka šīs bagātības saudzīgā izmantošanā un saglabāšanā nākamajām paaudzēm ir svarīga atbilstošas infrastruktūras izveide. Jāpiebilst, ka atpūtas vieta pie Mednieku namiņa ir tikai viens no objektiem, kas šogad Siguldas apkārtnē piedzīvos pārvērtības. Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu visā Latvijā Dabas aizsardzības pārvalde īsteno projektu par dabas tūrisma infrastruktūras atjaunošanu. Liela daļu darbu norisināsies tieši Gaujas nacionālajā parkā un Siguldā, kur jau tiek atjaunotas un no jauna izveidotas dabas takas, kāpnes, stāvlaukumi, ierīkotas, atjaunotas atpūtas vietas u.tml.,” atklājis Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģiona administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts.