Ziņas

Sabiedrība

Siguldā aicina piedalīties otrajā Šūpoļu festivālā

Siguldas novada Kultūras pārvalde aicina apvienot spēkus ar ģimeni, draugiem, domubiedriem vai kolēģiem un radīt savas unikālās šūpoles Latvijā vienīgajam Šūpoļu festivālam, kurš jau otro gadu notiks Siguldā Lieldienu laikā, no 15. līdz 17.aprīlim, aģentūru LETA informēja Siguldas novada Kultūras pārvaldes pārstāve Kristīne Dzedule.

Festivāla mērķis ir realizēt inovatīvu un oriģinālu vides mākslas notikumu, kurā Lieldienu simbols – šūpoles, tiek eksponēts kā vides objekts jaunos un neparastos vizuālos risinājumos. Katras šūpoles nes savu stāstu un vēstījumu, kā arī savu īpašo vizuālo ietērpu. Lieldienu laikā festivāla objekti krāšņi izrotā pilsētvidi, tie ir gan dekoratīvi, gan interaktīvi, un brīvi pieejami pilsētas iedzīvotājiem un viesiem no visas Latvijas un ārvalstīm.

Šūpoļu tematikas izpildījums nav noteikts – tas var būt absolūti brīvs radošās domas lidojums, radīts no jebkādiem materiāliem.

Dalībnieki aicināti šūpoļu idejas aprakstu un skici, norādot izmantot plānotos materiālus un izmērus, sūtīt uz e-pasta adresi kultura@sigulda.lv līdz 15.martam. Idejas pieņems arī, ja dalībniekam trūkst praktisko iemaņu vai iespēju ideju īstenot.

Pirmajā Šūpoļu festivālā “Latvija šūpojas Siguldā”, kas notika 2016.gadā no 26. līdz 28.martam, pulcējot vairākus desmitus tūkstošus apmeklētāju no Latvijas un ārvalstīm. Pilsētas teritorijā tika izvietotas 88 interaktīvas un krāšņas šūpoles. Gaujas Nacionālā parka teritorijā varēja izšūpoties Dabas aizsardzības pārvaldes veidotajās šūpolēs. Ne mazums pārsteigumu apmeklētājiem sagādāja Latvijā pazīstamā scenogrāfa Rūdolfa Baltiņa šūpoles “Laik! Apstājies!”.