Ziņas

Sports

Sienas tomēr nepalīdzēja

Šoreiz otrie. Cēsu “Lekrings” savā trešajā “EuroFloorball Cup” turnīrā savā laukumā ieguva mazo kausu un sudraba medaļas.Foto: Jānis Gabrāns

Cēsīs aizvadīts starptautiskais florbola turnīrs “EuroFloorball Cup 2015”, kurā sešas vīriešu un sešas sieviešu komandas cīnījās par ceļazīmēm uz Eiropas čempionu kausa finālu.

Mājas sienas Cēsu komandai “Lekrings” tomēr nepalīdzēja, finālā nācās atzīt Norvēģijas komandas “Greaker IBK” pārākumu 4:6. Arī sieviešu turnīra finālā Latvijas čempionvienība “Rubene” piedzīvoja zaudējumu pret “Nauka MP” (Krievija) 3:7.

Šī bija trešā reize, kad “Lekrings” piedalījās “EuroFloorball Cup” un otro reizi palika otrie. Pirms diviem gadiem izdevās turnīrā uzvarēt.

Jau rakstījām, ka savā apakšgrupā “Lekrings” uzvarēja abās spēlēs, izcīnot pirmo vietu. Pusfinālā nācās sacensties ar otru Latvijas klubu – “Rubene”. Spēle bija ļoti aizraujoša, zālē valdīja īsti sportiska gaisotne, ko nodrošināja daudzie abu komandu atbalstītāji.

Cēsnieki jau otrajā spēles minūtē atklāja rezultātu, taču rubenieši itin drīz panāca neizšķirtu un pirmās trešdaļas pēdējā minūtē jau izvirzījās vadībā. Otrā trešdaļa Cēsu komandai neiesākās veiksmīgi, jo pretinieks jau panāca 3:1. Šajā periodā cēsniekiem izdevās vienus vārtus atgūt, bija skaidrs, ka pēdējās 20 minūtes būs ļoti aizraujošas. Un līdzjutējiem nenācās vilties. Vispirms “Lekrings” panāca izlīdzinājumu, bet pēc dažām minūtēm “Rubene” atkal guva vārtus, izvirzoties vadībā 4:3. Pēc trim minūtēm cēsnieki atkal rezultātu izlīdzināja, un tas nemainīgs saglabājās līdz pat pamatlaika beigām 4:4. “Lekrings” labā divus vārtus guva Gints Bērtulis, pa vienam Andris Malkavs un Emīls Dzalbs. Sekoja desmit minūšu pagarinājums, kura laika līdzjutēji nepaguruši uzmundrināja savas komandas. Daudziem jau likās, ka uzvarētāju nāksies noskaidrot pēcspēles soda metienos, bet tā nedomāja “Lekrings” spēlētāji, 40 sekundes pirms papildlaika beigām noorganizējot ātru uzbrukumu, ko ar precīzu metienu noslēdza Artis Savins. “Lekrings” līdzjutēji varēja gavilēt, viņu komanda iekļuva finālā.

Kā jau prognozēts, tajā pretī stājās “Greaker IBK” no Norvēģijas. Spēle bija aizraujošiem pavērsieniem pilna. Spēli aktīvāk uzsāka viesi, jau ceturtajā minūtē panākot 2:0. Tad cēsnieki ieslēdza lielākus apgriezienus, piedāvājot nedaudz asāku cīņu, un 13. minūtē 16 sekunžu laikā panāca izlīdzinājumu, turklāt otros vārtus gūstot mazākumā. Vārtus guva Pauls Erenbots un Dāvis Vilders. Otrā trešdaļa pagāja bez vārtu guvumiem, bet pēdējās 20 minūtēs notikumi risinājās ļoti strauji. Septītajā minūtē norvēģi 11 sekunžu laikā guva divus vārtus, panākot 4:2. Četras minūtes pirms spēles beigām cēsnieki nepilnas minūtes laikā panāca izlīdzinājumu (abus vārtus guva Andris Rajeckis), diemžēl pēdējais vārds šajā mačā piederēja viesiem. Priekšpēdējā minūtē viņi panāca 5:4, vēl pēc minūtes 6:4, un ceļazīmes ieguvējs bija skaidrs. “Lekrings” spēlētājiem savā laukumā nācās samierināties ar mazo kausu un sudraba medaļām.

Turnīra simboliskajā izlasē tika iekļauti četri Latvijas florbolisti – kopā ar Cēsu komandas vārtsargu Anriju Ventu, aizsargu Dāvi Vilderu un uzbrucēju Andri Rajecki tajā iekļauts arī “Rubenes” uzbrucējs Atis Stepāns. Vēl simboliskajā izlasē divi “Greaker IBK” spēlētāji.

Turnīra rezultatīvākais spēlētājs bija A. Rajeckis, kurš guva septiņus vārtus un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles.

“Lekrings” galvenais treneris Artis Malkavs atzina, ka nedaudz pietrūcis, lai svinētu uzvaru: “Visi spēlētāji nebija vienādā fiziskā kondīcijā, dažs tikko atlabis pēc traumām, tāpēc uz šo turnīru kopumā nebijām sasnieguši maksimālo gatavību. Vienā maiņā bija tikai jaunie spēlētāji, kam šī bija pirmā pieredze šāda līmeņa turnīrā. Vēl dažas nianses, kas nostrādāja par labu viesiem, tāpēc laikam jau sudrabs ir likumsakarīgs iznākums un jābūt lepniem par paveikto. Jāņem vērā arī, ka norvēģu rindās uz šo turnīru bija pieaicināti trīs Zviedrijas virslīgas spēlētāji, un tie arī uztaisīja spēli. Pārējie norvēģi bija tādā pašā līmenī kā mēs.

Aizvadīts lielisks turnīrs, kurā esam guvuši svarīgu pieredzi. Īpaši jaunie, kuri komandā ienāca no 1.līgas, varēja paburzīties šādā turnīrā. Milzīgs paldies līdzjutējiem, kuri sagādāja īstu florbola svētku atmosfēru.”

Atzinīgi aizvadīto turnīru novērtēja arī Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons, pilnai laimei pietrūcis tikai kādas Latvijas komandas uzvaras. Arī viņš uzteica līdzjutējus, kuri kuplā skaitā juta līdzi savējiem un florbolam kopumā: “Paldies arī visiem darbiniekiem, vairāk nekā 50 cilvēkiem, tie pārsvarā bija vietējie, kuri palīdzēja turnīra norisē. Esmu priecīgs par viņu ieguldījumu un pateicīgs par to. Bija ļoti laba sadarbība ar pašvaldību, visus jautājumus varējām atrisināt ātri. Latvieši kārtējo reizi pierādīja, ka prot sarīkot labus florbola svētkus!”

Atgādinām, ka nākamā gada nogalē Rīgā notiks pasaules čempionāts vīriešu komandām, un Cēsīs tika prezentēts arī šī pasākuma logo. I. Pētersons norāda, ka nule aizvadītais turnīrs bijis kā viens no ģenerālmēģinājumiem, lai iespējami labāk sagatavotos pasaules čempionātam: “Tā ir augstākā latiņa, un to nevar salīdzināt ar līdz šim Latvijā notikušajiem starptautiskajiem florbola turnīriem. Ja Cēsu turnīra norisē bija iesaistīti aptuveni 50 cilvēki, nākamgad būs nepieciešams vismaz piecas reizes vairāk. Mēs vērojām cilvēkus un pamanījām, kurus varam aicināt palīgā pasaules čempionāta norises nodrošināšanā. Centīsimies izdarīt visu maksimālo, lai šo turnīru noorganizētu iespējami labākā līmenī. Galvenais, lai mūsu izlase parādītu labāko sniegumu, tad arī līdzjutējiem būs īsti svētki!”