Ziņas

Sabiedrība

SIA “VTU Valmiera” palielinās sodu par braukšanu bez biļetes

No 1.decembra palielinās sodu par braukšanu bez biļetes SIA “VTU Valmiera” reģionālajos starppilsētu un vietējas nozīmes maršrutu autobusos, aģentūru LETA informēja SIA “VTU Valmiera” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Bulmeistare.

Valsts SIA “Autotransporta direkcija” apstiprinātās izmaiņas līgumsoda apmērā paredz, ka turpmāk līgumsods par braukšanu bez biļetes būs 10 eiro līdzšinējo 7 eiro vietā.

Sākotnēji valsts SIA “Autotransporta direkcija” pasažieru pārvadātājiem noteica iekasēt sodu par braukšanu bez biļetes tādā apmērā, kas ir divas reizes lielāks par dārgāko biļeti. SIA “VTU Valmiera” tas būtu vairāk nekā 16 eiro, bet sarunās panākta vienošanās par līgumsodu 10 eiro apmērā.

Līgumsods par braukšanu bez biļetes SIA “VTU Valmiera” pilsētas maršrutu autobusos paliks nemainīgs – tie ir 8 eiro.

Gada laikā SIA “VTU Valmiera” autobusos, kas dodas reģionālajos starppilsētu un vietējas nozīmes maršrutos, līgumsods par braukšanu bez biļetes noteikts vidēji 30 pasažieriem.

Uzņēmums atgādina, ka sabiedriskā transporta vadītājam ir pienākums braukšanas biļeti izsniegt, bet pasažierim – to saņemt un glabāt līdz brauciena beigām.