Ziņas

Izklaide

Sezonu atklās ar Prokofjeva klavierkoncertu, Ravela baletu un jaunu mākslas izstādi

Vidzemes koncertzāle “Cēsis” savu otro sezonu atklās 26.septembrī ar koncertu, kurā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, valsts akadēmiskā kora “Latvija” un krievu pianista Andreja Korobeiņikova izpildījumā skanēs Ādolfa Ābeles, Sergeja Prokofjeva un Morisa Ravela mūzika.

Kā aģentūru LETA informēja koncertzāles mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova, sezonas atklāšanas koncerta pirmajā daļā skanēs viena no latviešu simfoniskās mūzikas skaistākajām pērlēm – Ādolfa Ābeles simfoniskais dzejolis “Vīzija”, kā arī varēs dzirdēt Prokofjeva Otro koncertu klavierēm un orķestrim. Striktais un prasīgais Pjērs Bulēzs šo koncertu uzskatīja par vienu no Prokofjeva visaugstākajiem sasniegumiem. Svjatoslavs Rihters to dēvēja par vienu no trim pianisma vaļiem – līdzās Bēthovena 29.sonātei un Brāmsa variācijām.

Prokofjeva Otro klavierkoncertu spēlēs krievu pianists Andrejs Korobeiņikovs, kurš ar koncertiem ceļo pa visu pasauli un uzstājies vairāk nekā 40 pasaules valstīs. Korobeiņikovs spēlējis nozīmīgākajās Maskavas, Pēterburgas, Varšavas, Berlīnes, Budapeštas, Briseles, Parīzes, Londonas, Losandželosas un Tokijas zālēs. Viņš ir daudzu starptautisku konkursu laureāts, studējis Maskavas konservatorijā un Londonas Karaliskajā mūzikas koledžā.

Koncerta otrajā daļā – Ravela balets “Dafnīds un Hloja”, kurā būs dzirdams arī kora “Latvija” skanīgais sniegums. Baleta pamatā ir horeogrāfa Mihaila Fokina darināts librets, kas savukārt balstās 2.gadsimta grieķu rakstnieka Longa slavenā romāna “Dafnīds un Hloja” motīvos – kazu gans Dafnīds un gane Hloja gūst pirmo pieredzi attiecību veidošanā, no nepieredzējušiem pusaudžiem caur briesmām un pārbaudījumiem uzplaukstot par kvēli mīlošiem jauniešiem. Baletu ar Fokina horeogrāfiju iestudēja Djagiļeva “Krievu balets”, un pirmizrāde notika 1912.gadā Parīzē.

Pirms koncerta, 26.septembrī plkst.18, koncertzāles “Cēsis” izstāžu zālē tiks atklāta šī gada jubilāra Edvarda Grūbes un Intas Celmiņas gleznu izstāde.