Ziņas

Sports

Sezonai pielikts zelta punkts

Čempioni. Latvijas jaunatnes florbola čempionātā U-18 grupā čempionu titulu izcīnīja "CPSS/ Lekrings" komanda.Foto: no albuma

Noslēdzies Latvijas florbola čempionāts arī U-18 grupā, kur finālā tikās “CPSS/ Lekrings” un “FS Masters/ Ulbroka”. Var vilkt zināmas paralēles ar virslīgas turnīru, kur šīs abas komandas tikās spēlē par bronzas medaļām, un tajā ar 8:5 pārāki bija cēsnieki. Junioru komanda, kurā spēlē arī spēlētāji ar virslīgas pieredzi, aizkļuva līdz finālam. Pieļauju, ka Ulbrokas komanda gribēja revanšu par zaudējumu virslīgā, savukārt cēsniekiem šī bija iespēja savam klubam izcīnīt zelta godalgas, ko šajā grupā, vismaz pēdējos astoņus gadus, nav izdevies panākt.

Cēsnieki sāka spēli aktīvi, ātri panākot 2:0, taču Ulbrokas jaunieši pēc neilga brīža nepilnas minūtes laikā panāca 2:2. Tiesa, jau pēc 45 sekundēm “CPSS/ Lekrings” atkal izvirzījās vadībā, un pirmā trešdaļa noslēdzās 3:2. Otrajā trešdaļā cēsnieki spēja noturēt pretiniekus divu trīs vārtu attālumā, un pirms pēdējās trešdaļas 7:4 viņu labā. Interesants bija trešās trešdaļas sākums. 44. sekundē Ulbrokas komanda samazināja rezultāta starpību 5:7, bet pēc 12 sekundēm cēsnieki atkal panāca +3. Vēl pēc nepilnas pusminūtes rezultāts jau kļuva 9:5 un pretinieki pacēla balto karogu. Skanot fināla sirēnai, cēsnieki varēja līksmot, jo čempionu tituls “CPSS/ Lekrings” florbolistiem. Šajā spēlē īpaši izcēlās Pēteris Trekše, kurš guva piecus vārtus, četrus no tiem ar metieniem no tālās distances.

Cēsu komandas labā vēl vārtus guva Edgars Puriņš, Pauls Erenbots, Miķelis Roops un Artis Jansons. Komandas treneri Gints Bērtulis un Andris Rajeckis.

Vērts atzīmēt, ka komandai šī bija uzvarām bagāta sezona, jo ne regulārajā čempionātā, ne izslēgšanas spēlēs netika piedzīvots neviens zaudējums, tikai viens neizšķirts ¼ fināla otrajā spēlē pret “Lielvārdi”.

Komandas kapteinis Pauls Erenbots atzīst, ka gandarījums par čempiontitulu liels, uz šo mērķi gājuši visu sezonu: “Jau sezonas sākumā bija uzstādījums – izcīnīt čempionu kausu, jo lielai daļai spēlētāju šī bija pēdējā sezona jauniešu čempionātā, arī man. Šīs spēles tāpēc bija īpašas.”

Kapteinis atklāj, ka finālspēlei treneri devuši norādījumu izdarīt iespējami daudz tālo metienu, kādam spēlētājam būt vārtu priekšā, lai traucētu vārtsargam redzamību, un gan jau kāds metiens sasniegs mērķi. Tagad var teikt, sasniedza daudzi. Kopumā septiņus vārtus Cēsu komanda guva ar metieniem no distances, ar kuriem pretinieku vārtsargi nespēja nekādi tikt galā. Var piebilst, ka Ulbrokas komanda laukumā laida visus trīs vārtsargus, un neviens nespēja pabeigt savu laiku sausā. Jautāts, kurā brīdī bija sajūta, ka zelts ir rokā, P. Erenbots saka, ka tikai pašā spēles izskaņā: “Kad rezultāts bija 6:3, man bija sajūta, ka atslābt nedrīkst, jo spēle var pavērsties visādi, bet, panākot 9:5, varēja redzēt, ka pretinieks atmetis cerību mainīt spēles gaitu, un atlika tikai sekmīgi nospēlēt līdz galam. Paldies puišiem, kuri tiešām bija motivēti, spēlēja ar maksimālo atdevi. Mums bija ļoti vienota komanda, spēlējām kā viens vesels, tāpēc ir arī rezultāts. Var teikt, kas nesanāca virslīgā, sanāca mūsu grupā!”

Vēl jāpasaka, ka U-14 grupā “CPSS/ Lekrings” puiši izcīnīja bronzas medaļas, spēlē par trešo vietu ar 4:1 pārspējot “Rubeni”. Pēc divām trešdaļām cēsnieki bija vadībā 4:1, taču pēdējā periodā rubenieši spēja panākt 4:4, tomēr gala vārds piederēja Cēsu komandai. Nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām viņi izvirzījās vadībā 5:4 un, lai arī pretinieki mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, spēja nosargāt uzvaru un izcīnīt bronzas godalgas. Vārtus guva: Jānis Driļevskis – 2, Kevins Šmits, Klāvs Malcenieks, Markuss Rozītis. Komandas treneris Ingus Laiviņš.