Ziņas

Sports

Sezonai gatava

Svētdien ar Pasaules kausa izcīņas pirmā posma sacensībām startēja biatlona sezona. Pirmais posms – Zviedrijas pilsētā Osterzundē. Sieviešu konkurencē vienīgā Latvijas pārstāve –  mūsu Baiba Bendika. Sezonas sākums sportistei būs ļoti svarīgs, jo labi rezultāti ļaus nodrošināt dalību Pjenčanas Olimpiskajās spēlēs. Jau rakstīts, ka pagājušajā sezonā Latvijas sieviešu biatlonistes Nāciju rangā nespēja iekļūt starp 22 labākajām komandām, kas garantēja vietu Olimpiskajās spēlēs. Taču sapnis nav izsapņots, jo vēl sešas ceļazīmes savstarpējā konkurencē izcīnīs pārējo valstu labākās sportistes pagājušās sezonas pēdējā trimestra un šīs sezonas pirmo divu trimestru vērtējumā. Pēc pagājušās sezonas rezultātiem B.Bendika šajā sarakstā ieņem pirmo vietu.

Pati sportiste par iespēju kvalificēties Olimpiskajām spēlēm pagaidām ir piesardzīga, norādīdama, ka nav zināms, kādā kondīcijā būs konkurentes: “Ja pati startēšu vismaz pagājušās sezonas rezultātu līmenī, uz Olimpiskajām spēlēm vajadzētu tikt. Šobrīd domāju, ka gatavība sezonai ir laba, noteikti ir veikts liels solis uz priekšu! Protams, pilnīgi objektīvi spriest nevar, jo neesmu startējusi kopš augusta, tāpēc pirms sezonas izmēģināju spēkus Norvēģijā sezonas atklāšanas sacensībās, kur dalībnieku sastāvs bija ļoti spēcīgs. Fiziskajā sagatavotībā lielāka uzmanība tika pievērsta spēkam, funkcionālās slodzes uzturējām līdzīgā režīmā kā iepriekš, tikai palielinot apjomu. Tagad galvenais uzdevums ir noturēt veselību, tad būšu gatava cīņai, jo viss plānotais izdarīts un rezultātam vajadzētu būt labam,” saka B. Bendika.

Norvēģijā pārbaudes mačos Baiba Bendika ieņēma 26.vietu 12,5 kilometru distancē ar masu startu, bet 7,5 kilometru sprinta distancē bija 31.