Ziņas

Sports

Sezona sākusies arī futbolā

Beidzot īstu sacensību garu varēs izjust arī amatierkomandu futbolisti. Jau startējis Latvijas čempionāts 1.līgā sieviešu komandām, kurā spēlē “Cēsis/ FK Priekuļi”.

Pirmajā spēlē viņas tikās ar “FC Talsi” komandu, piedzīvojot zaudējumu 1:6. Vienīgos vārtus “Cēsis/ FK Priekuļi” labā guva Anete Eglīte. Kopumā 1.līgā startē 12 komandas.

Šīs nedēļas nogalē paredzēts uzsākt arī 2. līgas čempionātu vīriešiem, kurā pieteikušās 14 komandas. Lai arī oficiālais kalendārs vēl nav publicēts, sākotnējā informācija vēstīja, ka “FK Priekuļi/ Cēsis” pirmo spēli aizvadīs pret “Mārupes SC” futbolistiem.

Sacensību pirmajā posmā komandas aizvadīs viena apļa turnīru. Turpinājumā labāko četrinieks, ņemot līdzi iekrātos punktus, savā starpā aizvadīs vēl pa trim mačiem. Pēc identiskas sistēmas papildu apli savā starpā izspēlēs arī pēdējo četru vietu ieguvējas.

Latvijas 3. līgas sacensības, kas notiks četrās zonās, jaunajā sezonā pulcēs kopumā 41 komandu. Ziemeļu zonā spēlēs “FK Cēsis”, pirmo spēli aizvadot šo piektdien savā laukumā pret “FK Alberts”.
Aizvadītajā trešdienā startēja arī Cēsu/ Vidzemes futbola 7:7 čempionāts.

Arī šogad turnīram pieteicās 12 komandas, no kurām 11 startēja arī pērn. Tās sadalītas divās līgās, ņemot vērā iepriekšējās sezonas sniegumu. Vietu 1.līgā pērn izcīnīja “FC Gauja”, bet uz 2.līgu noslīdēja “Vaivīte”. Šogad komandu vidū neredzam “FK Pārgauja”, bet vietā nākusi komanda “FK Underdogs”.

Turnīra rīkotāji norāda, ka komandas savā starpā ar pretinieku tiksies divas reizes, tātad katrai komandai jāaizvada desmit spēles. Sezonas izskaņā 1.līgas 6.vietas ieguvēja izkritīs no spēcīgākās grupas, un tās vietu ieņems 2.līgas uzvarētāji.

1. līgā spēlē “IMPAR”, “FK Rauna”, “FBK Valmiera”, “FK Sigulda”, “FC Gauja”, “FC Lapegle”, bet 2.līgā – “Vaivīte”, “Lekrings”, “Auciems”, “Eglītes mežs”, “Valmieras puikas” un “FK Underdogs”.
Aizvadītajā trešdienā notika pirmās spēles, atklāšanā tikās “Vaivīte” un “Eglītes mežs”. Sīvā cīņā ar 3:2 pārāki bija “Vaivītes” spēlētāji. Kā jau ierasts, līdztekus notiek uzreiz divas spēles, un otrajā atklāšanas spēlē “Valmieras puikas” eksaminēja debitantus “FK Underdogs”. Te intrigas nebija, jo “Valmieras puikas” svinēja pārliecinošu uzvaru 6:1.

Līdzīgi notikumi arī otrajās spēlēs. Vienā laukumā bija līdzvērtīga spēkošanās, un spēle starp “FK Rauna” un “FC Gauja” noslēdzās 2:2, bet blakus laukumā “Lekrings” pārliecinoši pieveica “Auciems” komandu ar 6:0.

Tieši tāpat arī dienas noslēdzošajās spēlēs. Mačā starp “FK Sigulda” un “FBK Valmiera” fiksēts pirmais bezvārtu neizšķirts, kas šajā formātā nemaz tik bieži nenotiek. Pērn visa turnīra laikā tikai vienā spēlē fiksēts 0:0. Jāatgādina, ka FK Sigulda” ir esošie čempioni.

Sestajā spēlē Limbažu “Impar” ar 5:0 pārspēja FC “Lapegle”.

Čempionāta spēles notiks katru nedēļas trešdienu plkst.18.45, 19.45 un 20.45, ar noslēguma kārtu piektdienā,27.augustā.