Ziņas

Kriminālziņas

Sēžas pie auto stūres 2,76 promiļu reibumā

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 76 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemts viens Valsts policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 16 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdies viens automašīnas vadītājs un viens mopēda vadītājs. Noformēti 62 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 33 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā reģistrētas vairākas zādzības. Alūksnes novadā konstatēts, ka, atlaužot divus pagrabus, nozagts velosipēds, bet Valmierā konstatēts, ka, atlaužot logu, iekļūts celtniecības vagonā, kā arī, atlaužot durvis, iekļūts jaunbūvē un nozagti celtniecības instrumenti. Materiālie zaudējumi vairāk nekā 1400 eiro.  Tāpat Valmierā saņemta informācija par vēl vienu līdzīgu zādzību, kur uzlauztas jaunbūves durvis un no tās nozagti būvmateriāli. Kopējie materiālie zaudējumi vairāk nekā 300 eiro. Visos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

8.oktobrī Alūksnes novadā, Zeltiņu pagastā kāds vīrietis, vadot automašīnu “VW Sharan”, nobrauca no ceļa braucamās daļas, kā rezultātā iebrauca grāvī. Policijai ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Vīrieša izelpā konstatēja 2,76 promiles. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt pieredze liecina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.