Ziņas

Kriminālziņas

Sešus jauniešus tiesās par ielaušanos dzīvokļos un miesas bojājumu nodarīšanu to iemītniekiem

Prokuratūra nodevusi Valkas rajona tiesai krimināllietu, kurā seši jaunieši apsūdzēti par personu grupā veiktām huligāniskām darbībām, miesas bojājumu nodarīšanu vairākām personām, svešas mantas iznīcināšanu un zādzībām, tostarp personu apliecinoša dokumenta zādzību.

Kā aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, atbilstoši lēmumam par krimināllietas nodošanu tiesai, 2016.gada oktobrī apsūdzētie, būdami alkohola ietekmē, meklējot kādu viņiem zināmu sievieti, iekļuva vairāku māju dzīvokļos. Jaunieši dzīvokļos iekļuva pret tur dzīvojošo personu gribu, vairākiem dzīvokļiem sabojājot ieejas durvis.

Apsūdzētie personu grupā, saskaņoti darbojoties, pārmeklēja dzīvokļus. Aiz huligāniskām tieksmēm, apgāžot skapjus, gultas, sitot ar līdzpaņemto dzelzs steku un lāpstu pa dzīvokļos esošajiem traukiem un citām mantām, tos izdemolēja un bez jebkāda iemesla uzbruka dzīvokļos esošajiem cilvēkiem. Cietušajiem tika sists, pielietojot arī dzelzs steku, nodarot viņiem miesas bojājumus.

Huligānisko darbību rezultātā tika sabojātas un iznīcinātas cietušajiem piederošas mantas un nodarīti materiāli zaudējumi kopsummā 293 eiro apmērā.

Bez tam trīs apsūdzētās personas no minētajiem dzīvokļiem veica zādzības, nodarot cietušajiem mantiskos zaudējumus par kopējo summu – 639,42 eiro.

Viens no jauniešiem nozaga arī kādas personas pasi.

Valsts policijas darbinieki jauniešus notvēra brīdī, kad apsūdzēto izmantotajam transportlīdzeklim bija izbeigusies degviela un jaunieši automašīnu ar nozagtajām mantām pašrocīgi stūma pa ceļa braucamo daļu.

Apsūdzētās personas sauktas pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 231.panta par otrās daļas par huligānismu, Krimināllikuma 180.panta pirmās daļas par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā, Krimināllikuma 274.panta pirmās daļas par dokumenta, zīmoga un spiedoga nolaupīšanu un iznīcināšanu, Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas par svešas kustamas mantas slepenu vai atklātu nolaupīšanu (zādzība).

Krimināllieta izskatīšanai nodota Valkas rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.