Ziņas

Sports

Sešu laukumu priekšrocības

Labākie. Priekuļu pludmales volejbola turnīra trīs stiprākās komandas astoņu posmu kopvērtējumā.Foto: no albuma

Priekuļu sporta birzītes pludmales volejbola laukumos visas vasaras garumā notikuši turnīri, sacensības, pulcējot lielu skaitu šī sporta veida cienītāju.

Sacensību rīkotājs, Priekuļu novada sporta dzīves koordinators Jānis Mičulis, pats būdams volejbolists, zina, kas vajadzīgs, lai mači būtu izdevušies: “Pirm­kārt, svarīgi, lai volejbolistiem būtu pietekami daudz spēļu, tad vērts doties uz sacensībām. Priekuļos to varam nodrošināt, jo spēlēts tiek uz sešiem laukumiem. Arī spēlējam pēc citādas sistēmas nekā vairums turnīru, kas katrai komandai garantē vismaz četras piecas spēles. Pie tam spēlējam divus setus, daudzviet tikai vienu, tātad katrai komandai ir vismaz astoņi līdz desmit seti. Nevienam jau negribas atbraukt, nospēlēt vien pāris setus un doties mājup. Seši laukumi ļauj nodrošināt, ka no vienas spēles līdz nākamajai komandām nav daudz jāgaida. Ir turnīri, kur vairāk ir gaidīšanas nekā spēlēšanas, tas spēlētājus nevilina. Pie mums vien neilga atpūta un jau nākamā spēle. Un vēl kāda ļoti svarīga lieta – laukumi ir apgaismoti, tāpēc nav jāsaspringst, ka jāpaspēj izspēlēt līdz tumsai. Kad satumst, ieslēdzam gaismu un viss turpinās, parasti spēles ilga līdz pusnaktij.”

Priekuļu turnīrā aizvadītas astoņas kārtas, katrā vidēji 25 komandas devās laukumos, kas ir uzskatāms apliecinājums J. Mičuļa teiktajam, ka komandas novērtē šo turnīru. Kā jau volejbola entuziasts, viņš vēlas redzēt jaunas komandas, kas sper pirmos soļus pludmales volejbolā.
“Man turnīrā nevajag profesi­­­o­nā­ļus, gribu iesaistīt jaunos, lai viņi sajūt pludmales volejbola garšu, tālākais atkarīgs no viņiem pašiem. Tāpēc arī noteikumi nav tik stingri kā citur. Sākumā pieredzējušie iebilda, bet paskaidroju, ka gribu, lai nāk jaunie. Ja viņiem jāspēlē īstais bīčs, viņi nenāks, tāpēc lai spēlē, kā māk. Bet visiem jau noteikumi vienādi, arī pieredzējušiem ir tieši tādas pat atlaides. Galu galā, ja neapmierina šie noteikumi, netrūkst turnīru, kur viss ir stingri pēc noteikumiem,” saka J. Mičulis.

Turnīrā dalības maksa simboliska – divi eiro no komandas, kas visa aiziet balvu fondā. Turnīra rīkotājs saka: “Man nopelnīt nevajag, man pašvaldība maksā algu.”

Šī vasara, iespējams, nav tik pretimnākoša laika apstākļu ziņā, arī tie ietekmējot dalībnieku skaitu. Ja silts un saulains, dalībnieku noteikti vairāk. Šovasar vienā posmā gadījušies arī ekstrēmāki apstākļi, bet tādi paliekot atmiņā. Stāsta J. Mičulis: “Uznāca tāds lietus gāziens, ka bumbu grūti saskatīt, bet ne uz viena laukuma spēles neapstājās. Vislielākais pārbaudījums bija tiem, kuri spēlēja uz laukuma, kas tuvāk tiesnešu mājiņai un ielai. Viss ūdens satecēja šajā laukumā, un tur piecās minūtēs izveidojās pamatīgas peļķes. Pēc tam spēlētāji atzina, ka šī, iespējams, ir vienīgā reize, kad spēlēts tik ekstremālos apstākļos. Spēlētājiem nācās mainīt spēles taktiku, par gremdēm bija jāizmirst, galvenais – dabūt bumbu pāri tīklam. To prata izmantot komanda, kurā spēlēja puisis un meitene, viņi bija kustīgāki, pieveicot komandu, kas labā laikā noteikti būtu uzvarējusi.”

Kā atsevišķs turnīrs ir Jāņu turnīrs 23.jūnijā, bet nopelnītie punkti, kas šajā tiek skaitīti dubultā, tiek skaitīti kopējā ieskaitē. Uz Jāņu turnīru atbraukušas 28 komandas, tik daudz nekad nav bijis.

Šogad pirmais trijnieks bija krietni atrāvies no sekotājiem, un pēdējā posmā cīņā par medaļām citi iesaistīties nevarēja. Vien paši varēja pajaukt vietu kārtību uz pjedestāla, taču tā nenotika, un vietu sadalījums saglabājās nemainīgs. Par uzvarētājiem tika kronēta komanda “Ko-Nu”, kurā spēlēja Steinārs Brūveris un Artūrs Špirka. Otrajā vietā “07” – Pēteris Lapselis/ Andris Jer­macāns, trešie “Cīņas spars” – Kristaps Kiršteins/ Artis Dricka.

Šogad, pateicoties Priekuļu uzņēmēju atbalstam, tika apbalvotas arī katra posma trīs labākās komandas, tāpēc pie balvām varēja tikt arī tie, kuri varbūt atbrauca tikai uz vienu posmu.

J. Mičulis stāsta, ka nākamgad būs par vienu posmu vairāk – deviņi -, bet kopvērtējumā vērtēs astoņus labākos, jo tiešām var gadīties situācijas, kad kādu nedēļu netiek, tad būs šī viena atkāpšanās iespēja.

Bez šī turnīra aizvadīti vēl vairāki vienas dienas turnīri, arī, iespējams, vienīgais nakts volejbola turnīrs Latvijā. Spēles sākās deviņos, un uzvarētāji tika noskaidroti trijos naktī. Ieradās 20 komandas, un par uzvarētājiem kļuva “Cīņas spars”, kurā kopā ar K. Kiršteinu šoreiz spēlēja Rihards Lazdiņš. Otrie “Nesiste­matizētie” -Matīss Lukstiņš/ S. Brūveris, trešie “Bloks” – A. Špirka/ Igors Aleksejevs.

12 komandas piedalījās MIX turnīrā, kurā uzvarēja Aigars Kalniņš/ Laura Slišāne, otrajā vietā Gatis un Inese Kirilovi, trešajā – Inese Rubule/ A. Jerma­cāns.

Augusta sākumā aizvadīts veterānu turnīrs, kurā laukumos devās septiņas komandas. J. Mičulis uzteic cēsniekus Gati un Inesi Kirilovus, kuri piedalījušies visos Priekuļu mačos – galvenajā turnīrā naktī, MIXā, veterānos. Ja lielajā turnīrā viņi kopvērtējumā sestie, MIXā – otrie, bet veterānos kļuva par uzvarētājiem.

“Īpaši prieks vērot Ineses sniegumu, kura teicami lasa spēli, paspēj būt laukumā vajadzīgajās vietās, iedot Gatim labas piespēles, kas arī nodrošināja rezultātu,” saka J. Mičulis. Otrajā vietā Agris Lazdiņš/ Aivars Tinuss, bet trešajā – A. Jermacāns/ Juris Sirmais.